Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Česku se rodí nový supersport. Mosquito má být závoďákem na silnice

redakce AUTO.CZ
Diskuze (2)

V České republice se rodí jeden velice zajímavý projekt. Společnost Performance Solutions plánuje výrobu vlastního supersportu. Mluví o něm dokonce jako o závodním stroji se silniční homologací.

Vůz se jmenuje Mosquito, což je odkaz na slavné britské letadlo De Havilland DH.98 Mosquito, které zaznamenalo spoustu úspěchů během druhé světové války. Známé bylo svou rychlostí a lehkou konstrukcí.


Přesně takové chce být i české superauto. Vážit má jen 974 kilogramů, a to především díky štědrému použití karbonu. O pohon se přitom postará uprostřed umístěný atmosféricky plněný osmiválec amerického původu, jehož výkon se bude pohybovat okolo 600 koní. Točivý moment by měl vrcholit hodnotou 650 Nm. Převodovka bude jednospojková závodní s řazením pádly pod volantem.


A dynamika? Cílem je akcelerace z klidu na stovku za 2,9 sekundy, maximální rychlost má přesáhnout 320 km/h.


Česká společnost, která se podílela například na zrození vozu HN R200, moderní interpretace Škody 200 RS s technikou Audi R8, slibuje také skvělé jízdní vlastnosti a vyladěnou aerodynamiku.


Firma však má před sebou ještě dlouhou cestu, zatím si můžeme prohlédnout jen rendery s designem Tomáše Sabáčka. Jistě i vás upoutal agresivní bodykit, nápadné je i obrovské křídlo. Interiér by měl být spíše minimalistický.


Hotové auto by se mohlo objevit za nějaké dva roky. Tedy pokud vše půjde podle plánu.


Performance Solutions chce postavit 18 exemplářů, jejichž podobu prý dokáže individualizovat podle vkusu zákazníka. Cenu zatím neznáme, ale americký magazín Carscoops ji odhaduje na nějakých 30 milionů korun.


Autor: Jan Zajíc

redakce AUTO.CZ
Diskuze (2)

Doporučujeme

3. 4. 2019 13:12
motor
12ti válec by tomu slušel víc. To říkám jen z důvodu pocty motoru Rolls Royce Merlin, který poháněl DH-98 Mosquito, jinak je to samozřejmě pěkný auto. ;-)
Avatar - AntonioKekelli
21. 3. 2019 12:23
Jen názor
Nepůsobí to úplně marně, nemohu si ale pomoci, ty reflektory, jak přední, tak zadní podle mého působí tak nějak nouzově. Nepůsobí to zle, to ne, ale mohlo by to být udělané lépe v tomhle směru. A tedy, jsem zvědavý na tu finální cenu, jestli to bude těch 30 milionů, nevím jestli by to nebylo přestřelené.