Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V létě nás čeká dopravní peklo. České dálnice omezí na 40 uzavírek

ČTK ČTK 23. 6. 2020 • 10:53
33
9
Zobrazit náhledy (33)
Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto

Vedle dálnic se řidiči musí připravit na desítky omezení i na silnicích první třídy a dalších krajských a obecních komunikacích.

Téměř 40 uzavírek a omezení čeká během letošního léta na motoristy na tuzemských dálnicích. Nejvíce komplikací bude už tradičně na páteřní dálnici D1, na trase mezi Prahou, Brnem a Ostravou budou pokračovat opravy na 13 místech. Omezení budou i na dalších 11 dálnicích. Některé opravy ovšem začnou až koncem léta. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na D1 se bude v rámci kompletní modernizace dálnice na části mezi Prahou a Brnem pracovat na sedmi úsecích. Jde o celkem 71 kilometrů, kde bude provoz omezen do zúžených jízdních pruhů a maximální rychlost snížena na 80 km/h. Další část letních oprav na D1 se týká především mostů, na některých místech jsou v plánu také opravy vozovek a odpočívadel. Většina prací na D1 potrvá minimálně do podzimu.

S uzavírkami ovšem musí řidiči počítat i i jinde, na rozdíl od D1 ovšem nebudou tak rozsáhlé. Nejvíce oprav silničáři naplánovali na plzeňskou dálnici D5. Stavaři tam budou pracovat na vozovkách a mostech na pěti úsecích. Na Pražském okruhu jsou plánována čtyři omezení a po třech pak na mladoboleslavské D10 a na D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. S dalšími prácemi různého rozsahu se řidiči setkají na dálnicích D2, D6, D8, D11, D46, D48 a D52.

Vedle dálnic se řidiči musí připravit na desítky omezení i na silnicích první třídy a dalších krajských a obecních komunikacích.

Letní prázdniny jsou obvykle spojeny s vyšším rizikem nehod. Podle policejních statistik loni na českých silnicích zemřelo během dvou prázdninových měsíců 121 lidí, pětina všech obětí za loňský rok. Během prázdninových měsíců pravidelně počty obětí stoupají a jsou nejvyšší v roce. Častou příčinou nehod jsou podle odborníků zejména nepozornost a únava z dlouhého cestování v kombinaci s teplým počasím. Řidiči by tak podle expertů měli dbát na častější přestávky.

Související články

Témata
23. 6. 2020 19:30
Re: Re: Nejdřív stavba a pak opravy!
Tady jde o to, že za 4 roky není skoro vidět pokrok a na dopravní tepně by člověk (naivně) čekal cvrkot. Pak se tam klepnout dva nárazníky a kolona stojí od Štěrbohol k D10.
23. 6. 2020 18:36
Re: Nejdřív stavba a pak opravy!
511 se nezačne stavět ani 2021, ale každej si "za chvíli" představujeme jinak...
Avatar - Ozzman
23. 6. 2020 18:34
Re: Nejdřív stavba a pak opravy!
No a co taková Patockova? Ta je taky roky zavřená a průjezd jen jedním pruhem, v zimě k tomu zavřeli objizdnou trasu kolem hradu a ještě v jednu chvíli i ulici Pod stresovickou nemocnici... Průjezd touto části Prahy do centra o u centra se rovnal útěku z bludiště
23. 6. 2020 18:28
Re: Nejdřív stavba a pak opravy!
Štěrboholská je uzavřená 4 roky po sobě. Ne že by to tam bylo vidět, pár metrů stěn se dělalo roky, další rok se udělá 600 metrů asfaltu v jednom směru. Ubohé.
Avatar - Ozzman
23. 6. 2020 16:54
Re: Nejdřív stavba a pak opravy!
To je přeci normální, že rozkopou několik hlavních tahu najednou ve stejném směru a není objizdky... Nezvládá to ani Praha uvnitř města, nečekal bych, že se zvládnou domluvit dvě města, nebo dokonce tři!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud