Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Praze letos přibudou pruhy vyhrazené pro autobusy

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 23. 1. 2018 • 06:25
15
V Praze letos přibudou jízdní pruhy vyhrazené pro autobusy. Nově by se měly objevit v Modřanské ulici a na Strakonické. Na některých místech budou současné pruhy prodlouženy. ČTK to řekl Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

V Praze je asi 38 kilometrů pruhů pro autobusy a 12 tramvajových kilometrů kolejí oddělených od aut a přes 190 křižovatek, kde mají spoje MHD přednost.

V případě Modřanské zvažuje Ropid několik variant, jak by mohl být pruh dlouhý a odkud kam by vedl. Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. "Jednou z úvah je, že by vedl od křižovatky s ulicí Československého exilu k nádraží Braník," řekl Tomčík. Pokud by po jeho zavedení vznikaly kolony v ulici Československého exilu, byl by prodloužen i do ní.

Na Strakonické se na několika místech pruhy v minulosti již objevily. Nově by měl být v její jižní části. Původně měl mít pruh zhruba kilometr, nakonec bude dlouhý asi 300 metrů. Důvodem je velké množství vjezdů k nemovitostem a zhoršený výhled pro vyjíždějící řidiče.

Prodloužen bude pruh v ulici Jugoslávských partyzánů. Proti současné podobě bude o 50 metrů delší. Prodloužen bude i na Vysočanské v Praze 9 a upraveny budou pruhy v Českobrodské a Ke Krči. Ropid chystá rovněž pruh v Bělohorské, tady ale podobu teprve projednává.

V druhé polovině letošního roku se chce organizace zaměřit na semafory, které upřednostňují průjezd MHD. Zkoumat se bude, jak jsou seřízeny a zda všude fungují tak jak mají.

Související články

24. 1. 2018 13:06
Re: A není to málo, Antone Pavloviči?
Jen on sám ne, byť je totálně neschopný a nedodělal nic, co kdy v životě začal, i tu pitomou fildu... Krnda je šéf, má ho vyhodit, ale to je pro ni moc složité.
24. 1. 2018 12:22
Re: A není to málo, Antone Pavloviči?
To už asi vážně chce založit vlastní stranu s jednoduchým programem :
1. zrušení modrých zón
2. zrušení buspruhů

třeba bychom nějaké hlasy dostali >:D
Avatar - Hammunasakra
24. 1. 2018 10:14
Re: .
Nejen zvolili ale znovuzvolili pod[odkaz] po tom co udělal = a to už hlava fakt nebere >:-[]
Avatar - Hammunasakra
24. 1. 2018 10:11
Re: A není to málo, Antone Pavloviči?
Ne oni = on [odkaz] on je šéfem dopravy a všeho souvisejícícho v Praze = jen on [odkaz] :-)
Avatar - lordlord
24. 1. 2018 09:31
.
Jsem rád, že žiju na Jihu v normálním městě. Co si Pražáci zvolili, to teď mají.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku