Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ve Francii na Nový rok zapáleno jen 940 vozidel

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 1. 2015 • 22:51
18
Francie hlásí, že došlo oproti loňskému roku ke snížení počtu dopravních prostředků zapálených během oslav příchodu roku 2015.

Pálení cizích automobilů, dodávek, motorek a skútrů patří ve Francii stále k velkým problémům, i když zdejší Ministerstvo vnitra hlásí v případě poslední noci roku 2014 další pokles.

V noci z 31. prosince 2014 na 1. ledna 2015 mělo být ve Francii úmyslně zapáleno celkem 940 vozidel, což je sice stále vysoké číslo, ale na druhou stranu došlo oproti předchozím rokům k poklesu pod hranici jednoho tisíce vozidel.

Oproti loňskému Novému roku, kdy bylo hlášeno zapálení celkem 1067 vozidel se jedná o pokles o 12 procent. O rok dříve pak bylo ve Francii zapáleno dokonce 1197 vozů. Mezi lety 2012 až 2009 nebylo tento údaj francouzskou vládou zveřejňován, ale podle dostupných informací bylo předtím v letech 2008 a 2007 spáleno jen 372, resp. 397 vozidel.

Mluvčí francouzského ministerstva vnitra Pierre-Henry Brandet v rozhovoru pro BFM-TV uvedl, že k zapalování vozidel dochází prakticky po celé zemi, ale hlavní ohniska jsou především na východě, stejně jako na předměstí Paříže, zejména v departementu Seine-Saint-Denis.

Související články

Avatar - romgator
7. 1. 2015 10:47
Re: ok
Moje mám tak možná 4 až 5 let zpátky byla na dovolené v Marsei. A tam jim řekli na rovinu zdržujte se jen v centru. A když projížděli přes předměstí, řekla, že jen ten pohled stál za to. Kdyby nevěděla, že se nachází ve Francii, myslela by, že je někde v Maroku. Paříž je prý úplně to samé v bledě modrém. Paříž má také přezdívku: Maroko.
Já jsem to mohl posuzovat jen z Kolína nad Rýnem, ale i mě to bohatě stačilo. A když mě potom jeden policista chytil za rukáv ať tam nechodím, i to už něco znamená. Multikulti je fakt blbost. Jen je dobré ty sluníčkáře a politiky tam dotáhnout, aby ten binec viděli na vlastní oči. Dokud budou žít v luxusních čtvrtích a tak mimo dění, budou pořád mimo. První kontakt s realitou je probudí (doufám).
6. 1. 2015 21:23
Re: ok
Problémem je, že pro muslima je fyzická práce potupa ale nemají většinou žádnou kvalifikaci na jiné druhy práce, takže jsou defakto nezaměstnatelní a prakticky vždy končí v sociální síti. Návštěvu periferií velkých francouzských měst vřele doporučuji všem zastáncům multikulti - hromady sutin, vypálená auta, všude hromady nepořádku...
Avatar - romgator
6. 1. 2015 13:43
Re: ok
Taky sleduji dění kolem organizace PEGIDA. Držím jim palce.
Avatar - romgator
6. 1. 2015 11:31
Re: ok
To je sice pěkné, že mnohé země přistupuji k imigraci rozumně, ale pokud budou existovat lidé jako pan Prouza, který na půdě EU říká, že by ČR měla přijmout 10 000 uprchlíků a pak další, tak mi tady něco nesedí. Pokud bychom ty lidi skutečné přivedli do naší země, tak jak si myslíte, že bude stát řešit tuto problematiku? Úplně stejně jako s Romy. Tedy sociální výhody a jiné. A tím se dostanou imigranti do stavu závislosti na našem státě. Nebudou řádně zapojení do společnosti, nebudou pracovat (většina) a budou žít stejně jako Romové. Takže možná až jejich děti naší zemi přinesou (možná) užitek pro společnost.
6. 1. 2015 10:08
Re: zákonům zakazujícím sčítání na základě rasy a náboženstv
Neni to rasizmus?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud