Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Veletrhy Brno zkusí obnovit Autosalon. Jasno budou mít na podzim

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 7. 2014 • 05:04
2
Veletrhy Brno se příští rok pokusí obnovit brněnský Autosalon. Snížily proto ceny za pronájem a rozšířily nabídku. Jasno o potenciálních vystavovatelích chtějí mít do listopadu.

Letos se výstava nekonala kvůli nízkému zájmu ze strany zastoupení jednotlivých automobilek. "Nechceme se znovu dostat do stejné situace. Do podzimu chceme mít jasno, zda budeme Autosalon pořádat," uvedl obchodní ředitel Veletrhů Brno Norbert Schmidt. "Pokud se nepřihlásí dost značek, veletrh organizovat nebudeme, v opačném případě ano", dodal.

Jasný příslib zatím ale od jednotlivých značek nemají. Zájem předběžně projevila například Škoda Auto a další značky koncernu Volkswagen. Veletrhy chtějí autosalon prezentovat jako středoevropskou výstavu. Jeho termín vrátily na přelom května a června.

V rámci pětidenní akce by se měly na 60.000 metrech čtverečních výstavních ploch prezentovat zastoupení jednotlivých značek a nikoliv lokální prodejci. Vedle osobních aut se mají představit i užitkové a nákladní vozy a autobusy. Náklady na jednu expozici se podle Schmidta snížily z desítek milionů na dva až tři miliony korun.

Akci mají doplnit testovací jízdy na brněnském automotodromu, dráha pro testování terénních vozů přímo na výstavišti nebo nabídka jednoročních a předváděcích aut přímo od automobilek. Součástí veletrhu mají být i přednášky odborníků nebo prezentace nových technologií. Organizátoři zkoušejí do akce zakomponovat i vyhlášení soutěže Auto roku, podobně jako je tomu na evropské úrovni v Ženevě.

Návštěvnost by se podle představ organizátora měla pohybovat nad 100.000 lidí.

Témata
15. 7. 2014 10:02
Hlavně by měli zamakat
na údržbě areálu. Nikdo jim nebude platit miliony za prezentaci v místě, kde je vše viditelně po životnosti a člověk tam má pocit jak na smetišti. Posledně když jsem tam byl - všude špína, vše otlučené, cesty, obrubníky rozbité - asfalt tam snad je ještě od komunistů, mizerná nabídka služeb. Prostě BVV je teď areál ze kterého jen majitel dojí peníze ale na zpětné investice kašle. Takový přístup dlouhodobě nefunguje nikde a tak co jsem slyšel, snaží se teď za velké peníze prodat zdevastovaný areál (a tím myslím hlavně jeho pověst) městu Brno. Stejně ale držím palce, aby se tento veletrh podařilo uspořádat. Byla by škoda kdyby časem tak architektonicky hodnotné výstaviště zaniklo, resp. aby zanikl jeho účel.
14. 7. 2014 09:17
Snad se povede
Podle mně to chce hlavně aby automobilky (případně dovozce) z takové prezentace něco měli. Ale to si musí (minimálně částečně) zařídit sami. Ono se to nezdá, ale výběr auta je docela "dřina" a hlavně pro časově vytíženého člověka je docela problém se vůbec do autosalonu dostat. Otevírací doba 8-18 (v tom lepším případě), o víkendu většinou zavřeno. A když mají otevřeno, tak se třeba stane, že předváděčky si rozpůjčovali zaměstnanci na víkend...

Docela za správný konec to chytil na jednom z posledních autosalonů Hyundai tím, že pořádal předváděcí jízdy pro veřejnost. Jenom to nebylo úplně dotažené, protože na všechny předváděčky se stála jedna fronta, která byla plná děcek, které se chtěly projet s Velosterem. Normálních aut tam měli plné parkoviště, ale kdo by se (naprosto zbytečně) půl hodiny mačkal ve frontě na dešti s puberťákama, že...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud