Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Abarth Punto Evo – Ostrý Fiat na projížďce

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 8. 2010 • 22:23
11
Podobně jako výchozí Fiat i Abarth Punto Evo je výsledkem modernizace modelu Grande Punto. Vedle nového designu předních partií a důkladného přepracování interiéru se dočkal i nové pohonné jednotky.

Nové provedení předního i zadního nárazníku je inspirováno soutěžními verzemi Punta od Abarthu a má přispět k vylepšení aerodynamických vlastností třídveřového hatchbacku. V interiéru je nová palubní deska, v níž je umístěn přístrojový štít s oddělenými tubusy, v nichž jsou přístroje Jaeger a kompletně přepracován je i středový panel.

Původní čtrnáctistovku T-Jet nahradil nový MultiAir stejného objemu s novým turbem Garrett GT1446 a výsledkem je nárůst výkonu o 10 koní na 165 (121 kW) při 5500 min-1 a točivého momentu z 230 na 250 Nm ve 2250 min-1. Síla nového motoru je na kola přední nápravy přenášena prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Doporučujeme
Abarth Punto Evo: velká fotogalerie a nové informace
Za volantem: Abarth Punto Evo

Témata
10. 8. 2010 19:13
Re: Motor
Naprosto souhlasím. Například Focus RS je v přímce velmi rychlé auto, ale v zatáčkách se ho bez problémů drží i Clio RS. Ti co autům nerozumí se to snaží všemožně vyvrátit, ale je jim to prd platný. Dobré sportovní auto není jen o výkonu. Aneb jak se říká s výkoným autem jsi rychlý na rovince, s lehkým všude.
Avatar - ethicon
10. 8. 2010 08:35
Re: Motor
všeobecne bolo a je filozofiou Abarthu namiesto neprimerane vysokého výkonu zábava za volantom a preto sa Abarth sustreďuje na predimenzované brzdy (ako v tomto prípade Brembo) a podvozok...ide hlavne o bezpečnosť. A komu to nestačí môže si dokúpiť výbavu Essesse s výkonom 180 cv...otázne je či by na okreskách stačili uvedené koncernové HH na podvozok a brzdový systém a 15 koní slabšieho Abarthu...a presne ako píše euro89 Mito QV je "len" najsilnejšia civilná verzia a uvedenie verzie GTA, ktorá by bola súperom týcho HH je otázna...čiže porovnanie je účelové a značkne "pokulháva"... čo sa týka uvedenia Mita GTA nebol by som taký optimista, lebo kríza jednak nepominula a u Alfy to platí dvojnásob...a tie reči o "špageťákoch" iba dokreslujú mentálny stav autora, rovnako jeho konfabulácie o športovosti Fábie RS...natlačiť silný motor do rodinného hatchbaku z neho športovca napriek zbožným želaniam autora neurobí...
9. 8. 2010 23:58
Re: Motor
Nejpomalejší být někdo musí. Nechápu tě, asi si myslíš, že lidi kupují auta podle toho jak jsou rychlá. I když bude GP pomalejší než jeho konkurenti pořád to bude velmi rychlé auto ve kterým si užiješ hodně zábavy. Řeči, že nevím třeba ta Cupra byla v testu topgearu rychlejší o jednu vteřinu je pro majitele takového auta naprosto zbytečnej údaj kterým se může tak akorát chlubit před holkama, kterým to bude úplně jedno.
Avatar - euro89
8. 8. 2010 22:34
Re: Motor
Proto Abarth nabízí verze EsseEsse. A pokud jde o Alfu Romeo, tak QV neni žádnej hothatch. Je to jen nejlepší "běžná" verze. Za hothatch budu považovat MiTo GTA, pokud se ho dočkáme. MiTo GTA bylo odloženo kvůli krizi, ta už pominula a jako optimista věřím, že se nakonec do showroomů dostane :-)
Avatar - salamoon
8. 8. 2010 17:45
Re: Abarth
co tu pleties mito? >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku