Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: BMW vyměnilo nejlepší infotainment na světě za… toto?

Stanislav Kolman
Diskuze (22)

Multimédia BMW řady 2 Active Tourer prošlo mezigeneračně obrovskou proměnou. Ve videu jsme zjišťovali, zdali je to skutečně posun k lepšímu.

Dlouhé roky ve videích a testech vyzdvihujeme multimédia BMW. Dáváme je za příklad, od kterého by se celá plejáda jiných automobilek mohla učit. Ergonomicky vypiplané, s klasickými čudlíky a tlačítky pro nastavení nejdůležitějších funkcí, propracovaným otočným ovladačem na středové konzole… přesto moderní, svižné a intuitivní. V mých očích už nějaký čas nejlepší infotainment vůbec.

Před časem mnichovští naskočili na populární vlnu dvou obrazovek propojených na přístrojové desce v jeden celek. Je to řešení podobné tomu, co už nějaký čas známe z moderních mercedesů, tady je mi však řešení díky prohnutí o něco sympatičtější, neboť řidič na středovou obrazovku vidí lépe. Tato inovace se objevila například v elektrickém BMW i4, přičemž otočný ovladač iDrive zůstal.

Následně jsem měl možnost usednout do nové generace BMW řady 2 Active Tourer… a to byl teprve kulturní šok. Mé milované multimediální prostředí totiž v Mnichově vzali, vyhodili do kontejneru, a infotainment rodinné „dvojky“ začali vytvářet na čistém listu papíru. Žádný otočný ovladač, minimum tlačítek… a zcela jiné zábavní prostředí.

Opravdu je to krok kupředu? To nechám na posouzení každého z vás. Infotainment jsme dopodrobna proklepli v nejnovějším videu. Budu rád, když mi v diskuzi zanecháte i svůj názor. Ale pozor, BMW avizuje, že nad multimédii přemýšlí u každého modelu zvlášť. Neznamená to tedy, že se takovéto prostředí brzy objeví ve všech dalších modelech. Tak se nechme překvapit, s čím přijde příští „pětka“ a spol.!

Stanislav Kolman
Diskuze (22)

Doporučujeme

Avatar - trapid
22. 6. 2022 21:06
tohle?
ŠÍLENÉ :-O
Avatar - Wolfsteen
22. 6. 2022 19:43
Toto ne
Policie může pokutovat za držení a používání telefonu, ale ťukání do displeje auta je v pořádku. Ta změť ikonek bude za jízdy skvěle ovladatelná. Fakt nechápu, kdo toto může vymyslet.
21. 6. 2022 18:02
špatně
Celá cesta BMW za posledních řekněme i 10 let mi přijde mimo. A to jsem měl BMW několik a teď mám tři. Poslední tedy X7 40d jsem naštěstí koupil před současným faceliftem. S novým idrive jsem se seznámil v iX a musím říct, že jsme si nesedli. Ty ikonky jsou naprosto dementní, když na to klikáte a snažíte se rolovat dolů, tak se ty aplikace otvírají, prostě to zdaleka nefunguje jako na iphone, ale jako na nějaké čínské napodoběnině. Absence tlačítek pro základí funkce jako je vyhřívaní sedaček atd. a ty zkratky 1-8, to je jen završení katastrofy kam se BMW jako značka s původně sportovním duchem ubrala. Funkční to také není, neboť třeba jednoduché naplánování cesty v tom elektromobilu s vyznačením míst na nabíjení tam není. A pokud tam je, je to krkolomné, drbete se zadní levou nohou na pravém předním čele, než to nastavíte. V X7 mám ty odporné cikcak budíky, na které jsem si teda zvykl, ale raděj na ně ani nekoukám, beru na headup kolik jedu, na navigaci realtime traffic a zbytek mě raděj nezajímá. :no:
20. 6. 2022 09:17
Celé zle...
Je to zvláštne. Ak nejaká automobilka vymení infotainment a jeho ovládanie za nový, lebo starý mal zlé hodnotenia, to chápem. Ale vymeniť osvedčenú a vychválenú vec (teda Top) za inú, to nie. Otázka znie prečo to urobili?
Kašlú na starých zákazníkov a ich zvyky? Chcú ušetriť na tlačidlách? Presadiť akože "moderné" za každú cenu?
Pritom neverím, že v BMW nevedia, že vydať sa novým dizajnovým smerom je vždy riziko. Buď to verejnosť prijme kladne a vyhrali, alebo nie. Podobne ako bobor iX.
Avatar - fOE
19. 6. 2022 12:35
Re: Uplny mytus
Diky za tip. :yes: