Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Dvojice zlodějů se snažila ukrást auto. Kolemjdoucí byli proti

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 14. 9. 2016 • 11:20
4
Dva zlodějíčci se pokusili v Jihoafrické republice ukrást auto. Nepovedlo se jim to, dav lidí byl rychlejší.

Dvojice si vyhlédla na ulici stojící auto, s největší pravděpodobností starší Toyota Camry s otevřenými pravými dveřmi. V JAR se jezdí vlevo, tudíž řízení je na druhé straně. Vůbec jí nevadilo, že v bílém sedanu sedí šofér, právě naopak! Drze šedovlasého muže zevnitř vytáhla a povalila na chodník. K incidentu došlo 13. září na Pine Street v Durbanu, největším městě provincie KwaZulu-Natal.

Záznam z CCTV kamery sice není příliš kvalitní, ale je z něj zřejmé, že to rozhodně neměla dělat. Dřív, než se stačila ať už s vozem, či bez něj někam hnout, strhla se pořádná mela. Nejdříve přispěchal na pomoc pouze jeden člověk, během chvilky, několika desítek sekund, se seběhl dav a začal oba zlodějíčky prostě a jednoduše mlátit.

Sešli se v něm náhodní kolemjdoucí i ostatní účastníci silničního provozu. Zastavil dokonce i řidič odtahovky, aby přiložil pěst k dílu, jen musel svoje auto oběhnout. Jednomu z obou vykuků se nakonec povedlo utéct. Policie pouze pro místní zpravodajský server TimesLive suše konstatovala, že zde „nedošlo k žádnému incidentu.“ Jak by to vzhledem k vrozené české lhostejnosti dopadlo u nás?

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Lhostejnost
| 15. 9. 2016
Samozřejmě, je přece ve své zemi utlačovaný
Lhostejnost
| 15. 9. 2016
Tady to je jasny, dvojice cernochu napadla bile auto, muze s bilou hlavou, ktereho branila bila zena. Jednoho zlyncoval dav, druhy uz pluje do Evropy.
Lhostejnost
| 15. 9. 2016
Pan redaktor naráží na "vrozenou lhostejnost" v naší zemi ?? V zemi kde zloděj má daleko více práv než poškozený? V zemi kde si lidi nesmějí aktivněji chránit svůj majetek a zdraví? V zemi kde jsou nejmladší pachatelé privilegovaní anonymitou, polovičními tresty nebo dokonce úplnou beztrestností za to, že začali krást a loupit ještě dříve než ostatní ? Kde významná část "nepřizpůsobivých" může téměř beztrestně okrádat ostatní, likvidovat cizí majetky a média se na ně bojí byť jen ukázat aby nebyla obviněna z rasismu ?
Pan redaktor si asi dělá legraci.
Lhostejnost
| 15. 9. 2016
Potom co lidé viděli, že tihle kluci asi nejsou ozbrojení nebo že je tam pouze "potyčka", tak se asi nebáli. Chci jsem jenom říct, že v těhle zemích pokud chcete žít, tak Vám nic jiného než "lhostejnost" většinou nezbývá.

A v ČR to není tak špatné jak se může zdát. Zrovna nedávno mou příbuznou nejdřív protruboval a vytlačoval nějaký pitomec, nakonec ji předjel a vybrzdil do zastavení, vylezl z auta a něco křičel. No náhodný kolemjedoucí co to viděl, tak zastavil, pána prý na místě proplesk a pohrozil onboard videem. To jako palec nahoru jen tak vylézt na nějakého magora. Takže já bych situaci v ČR za JAR rozhodně nevyměnil :-)

Mimochodem znám člověka co do JAR emigroval. Žilo se tam dobře, nicméně v devadesátých letech začali postupně takovýhle slabomyslní černoši vytlačovat zbytek populace a od té doby je to tam boj o přežití. Ten člověk se samozřejmě rád vrátil do ČR.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku