Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Ford – Funkce airbagu v bezpečnostním pásu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 11. 2009
10
Příští rok uvede automobilka Ford na trh airbagy v bezpečnostních pásech zadních sedadel. Tento prvek má v případě kolize snižovat poranění především u dětí a starších osob.

Airbagy v bezpečnostních pásech na zadních sedadlech se objeví nejprve v nové generaci SUV Ford Explorer, jejíž prodej na severoamerickém trhu bude zahájen v příštím roce. Tato novinka kombinuje vlastnosti konvenčního bezpečnostního pásu a airbagu, tedy nafukovacího vaku, který v případě kolize vytvoří před tělem pasažéra ochranný „polštář“.

Tento inovativní prvek bude v případě čelní kolize chránit hrudník, krk a hlavu cestujících na zadních sedadlech. Výrazné snížení rizika poranění má přinést zejména u snadno zranitelných dětí a starších osob.

Doporučujeme
Ford: Airbag v bezpečnostním pásu zlepší ochranu cestujících na zadních sedadlech

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Leader
| 15. 11. 2009
Tak o tom by som ešte uvažoval, dvojnásobná šírka pásu nemôže byť technicky absolútne žiadny problém, spolu s výškovým nastavením pásu sa rieši aj umiestnenie. Aj keby bol vak medzi samotným pásom a trupom mäkký (čo pri bežných plniacich tlakoch airbagov a tak malom objeme ťažko možno predpokladať), stále mi ten profit pre cestujúceho vychádza dosť nepodstatný.
Od bezpečnostného pásu som už fialový pás cez hruď mal (tlak mi zároveň vyrazil z nosa prúd krvi - zozadu do mňa napálil Passat, keď som stál na červenú). Ale toto mi pripadá byť fakt od veci.
Avatar - Vampix(Diesel Power)
obézní
| 15. 11. 2009
ne jen v americe, tohle by mně taky zajímalo, jelikož ale bude pás nafukován ze zdířky pro uchycení tak předpokládám že ta není po pásu posuvná tak jako u normálních pásu protože kam by to pak nafukovalo. Takže pevná spodní část + natahovací horní???
Avatar - Vampix(Diesel Power)
Leader
| 15. 11. 2009
protože kdyby chtěli udělat pas tak široký jak se vytvoří ten vak, tak by ho neměli kam schovat a bylo by to velmi nepraktické na použití... Tlak který tak bude způsobován je o dost menší, nevím přesně ale bylo to myslím v tom minulém článku o tomhle pásu. Podle mně to přínos mít můžu protože znám dospělé osoby kterým pas zlomil klíční kost takže se obávám že u dětí to bude přínos
Leader
| 13. 11. 2009
to bolo jedine, co ma napadlo, len mi nie je jasne, kvoli comu na to potrebuju vak a pyrotechniku
Leader
| 13. 11. 2009
Ikdyz ti pas v 60% zachrani zivot pri vetsine typu nehod kde bez pasu by jsi jiz neprezil, tak bezpecnostni. pas sam o sobe muze zpusobit zraneni dost osklive v oblasti klicni kosti a bricha.

Samosebou aby k tomu doslo tak tady se nebavime o nejake male nehode ale tam kde opravdu auto jde totalne na odpis.

Mozna timto resenim chteji zmirnit tyto priciny. Nic jineho mne nenapada.

Samosebou ctyr bodove pasy jsou o necem jinem, tam je telo primo fixovane.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku