Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Ford používá při vývoji Oculus Rift

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 3. 2014 • 05:25
3
Ford již několikrát poodhalil způsoby, jakými jeho vývojové týmy využívají virtuální realitu a tentokrát nabízí pohled do svého australského centra virtuální reality.

Vedle již dříve představeného systému CAVE (Computer Automated Virtual Environment), umožňujícího prohlédnout si celé vozy i některé jejich části ve virtuální realitě a umístěného v německém Kolíně nad Rýnem a americkém Dearbornu, využívá Ford při vývoji i soupravu Oculus Rift. Ta je využívána pro ověřování designu exteriéru i interiéru nových modelů a vývojáři si díky ní mohou doslova osahat vůz, který přitom ve skutečnosti neexistuje.

Související články

Témata
29. 3. 2014 21:59
Re: palubka
Je treba inovovat, ako v IT. Ladi sa za pochodu a pokial mozno v tichosti (Skoda)
29. 3. 2014 21:08
Re: palubka
Ja mám pocit, že si to automobilky robia často samy. Investujú majland do hovadín a podstata im uniká. Zakrátko zrušia modelárne, prestanú stavať modely a funkčné vzory, a nakoniec sa zaobídu aj bez prototypov. Veď načo by im boli, keď všetko zvládne všemocná virtuálna realita?
28. 3. 2014 20:52
palubka
Zaujimave, ze az novinari sa zacali stazovat na male tlacitka toho radia Sony a, ale na toto ani nemohli prist, nevadila im ostra hrana laveho konca palubnej dosky, ktora prekaza lavemu kolenu.
Články odjinud