Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jak se testují prototypy nových BMW? Jízdou bokem na sněhu!

David Bureš David Bureš 22. 1. 2017
BMW ze své podstaty musejí být zábavná. Vývojáři se aktuálně snaží, aby to platilo i pro nástupce řady 6.

Letošní rok je u BMW ve znamení zahájení prodeje nové generace řady 5. V Mnichově se vedle ní pracuje také na od ní odvozené řadě 6, která byla nedávno zachycena při zimním testování. A podle přiloženého videa se zdá, že se vývojáři při ladění auta hodně baví.

Prototyp nového velkého kabrioletu byl totiž zachycen v době, kdy s ním testovací jezdci kroužili zatáčky pěkně bokem. Pohon zadních kol a kupy sněhu si o to ostatně vysloveně říkaly. Každopádně se nám líbí, že se vývojáři snaží pracovat na tom, aby nástupce dnešní řady 6 byl zábavný, jak se na správný mnichovský model sluší a patří.

O samotném nástupci dnešní řady 6 toho zatím víme jen málo. Jisté je použití platformy CLAR z nejnovější řady 7 a 5, s čímž bude souviset i shodná nabídka motorů.

Zatím však stále není jasné, jak se novinka bude jmenovat. Stále častěji se hovoří o tom, že řada 6 v následující generaci povyroste a přejmenuje se na řadu 8. BMW si totiž toto číselné označení nechalo registrovat. Řada 6 by v nabídce podle těchto zpráv zůstala, místo velkého kupé, kabria a sportovně střiženého sedanu by však toto označení měl nově nést sportovní model zacílený na Porsche 911.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor