Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jak se žije s plug-im? Vyzkoušeno na Mercedesu GLE 350 de 4Matic

Martin Machala
Diskuze (33)

Velké SUV, těžké skoro 2,7 tuny, to nejsou úplně dobré výchozí podmínky. Jak zvládl Mercedes GLE 350 de jednu výjezdní modelovou situaci?

Na plnohodnotný test Mercedesu GLE 350 de 4Matic se můžete těšit už zítra, ve videu jsem se pokusil o jednu modelovou situaci. Snad vám přiblíží soužití s plug-in hybridem.

Z redakčních garáží jsme vyrazili nejdříve vstříc pražskému provozu, s baterkou prakticky plnou. Nepřekvapivě jsem tak s kameramanem Markem svištěl celou dobu na elektřinu. Jak to ale bylo za městem? Když jsme najeli na dálnici? Zvládl i zde hřmotný mercedes elektrickou jízdu, nebo je už nutná přítomnost vznětového čtyřválce? Co čistě elektrický dojezd? A naftová spotřeba? Za kolik se dá vlastně s tímto velkým SUV jezdit? Mrkněte na video! A jak jsem už napsal, test s veškerými podrobnostmi už zítra!

Martin Machala
Diskuze (33)

Doporučujeme

11. 5. 2021 21:08
Re: Spolehlivost
Zhruba po ujetí 10 km na elektřinu je spalovací motor předehřátý ne 60 st. C. Auto má celkem 3 vodní okruhy na oředehřev, ale i chlazení.
11. 5. 2021 20:53
Re: Čtyřválec
Až se s ním svezete, budete mluvit jinak. Mám s ním ujeto 17 tis km. I když dojde elektrina na stálou jízdu,stále zbývá 20 % na pomoc při akceleraci. A další si výrobím rrekuperací. Nejhorší jsou kritici bez zkušeností.
Avatar - Stejsn
26. 2. 2021 14:55
A složitější
by to auto být nemohlo? ;-\
26. 2. 2021 12:54
Re: Plugin
ja ty Mercedesy plugin-nafty a navic 4 valce chapu, potrebujou proste alespon trosku snizit ztraty na tech investicich do dieselu co delali posledni roky ikdys vedeli ze to za par let opustej, VW vesmes udelalo totez s diesely co se pripravovali pro Porsche, aby ta prace a investice nesla v nivec, tak to narychlo taky dali do S modelu Audi

co bude teprve peklo bude pak servis techto aut u 2 a dalsich majitelu, cena techto aut bude v zapadni Evrope za per let klesat neskutecne rychle a tak se to dostane do zemi jako je treba CR, a tady ty auta servisne neskutecne zaplacou
Avatar - Ja Prvni 123
24. 2. 2021 19:52
Re: Vlastně jako nic proti...
Druhé potřebuješ právě k elektromobilu!
:-)

Proč bys nedojel s rodinou na chatu ve 4 metrovém autě? Ty vozíš na chatu pravidelně i koně?

Na dovolenou už to může být těsné, ale bedna na střechu nebo vlek za auto to řeší - a pořád máš zvýšenou spotřebu jen na té cestě na dovolenou.

Když se chcemne držet té ekologie. I když primárně jsem tím chtěl říct, že třítunový auto je prostě z principu úplně k ničemu.