Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Kia Soul – pro každého něco

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 3. 2008 • 12:12
7
Trojice konceptů představených na ženevském autosalonu je předobrazem finální podoby sériového modelu a demonstruje možnosti individualizačního programu automobilky Kia.

Koncepty pojmenované Soul Diva, Soul Burner a Soul Searcher jsou dílem týmu evropských designérů.Vzhled vozů má být podle tiskových materiálů automobilky velmi blízký sériovému provedení, jehož podoba bude odhalena na zářijovém autosalonu v Paříži a výroba má být spuštěna koncem letošního roku.

V krátkém filmu se první představuje Soul Burner, který charakterizuje sametově černý lak karoserie a polepy s dračím motivem. Druhý projíždí Soul Diva v bílé barvě se zlatými doplňky, zaměřený na ženy a jako třetí nastupuje Soul Sercher připravený zdolat nástrahy velkoměstské džungle.

Témata
7. 3. 2008 12:32
Facelift Matrixu
Auto.cz mě velmi zklamalo tím, že sem nedalo fotky faceliftovaného Matrixu. I když ty změny měly být pouze malé, ve finále se celkem Hyundai předvedl. Koukněte se na vlastní oči. Škoda jen, že nebyl upraven zadek vozu a zadní boční okno nebylo zvětšeno, ale jenom opticky prodlouženo kusem plastu. Ale aspoň něco. [odkaz]
7. 3. 2008 09:30
Uvolněte se, prosím
Kia má k Soulu mottto "pro mladé duchem". Nezní to nijak objevně, ale tentokrát to na model sedí, své si na něm najdou i vysloužilé květinové děti v důchodovém věku. I když je v Ženevě prezentovaný jako evropský, je to model globální, nese četné prvky amerického gusta (viz Scion) a samozřejmě i asijských pravoúhlých krabic. Já asi nejpříznivěji hodnotím uvolněnost - Kia se zbavila křeče, která provází většinu automobilek, které nejsou pevně usazené na trhu, a připravují úzkostně seriózní modely bez humoru a ležérnosti. Soul je naopak schopný s pobaveným odstupem hrát role od vagabunda po madam se zlatými řetězy a manikýrou. Už jsem kdesi viděl pohled do kufru - žádný zázrak to nebude, ostatně auto bude mít na délku nějaké 4 metry - takže očekávejme spíš hodně pohodlí pro cestující. Počkám si velice rád na srovnání s Urban Cruiserem a novým Scionem. BTW: vzhled klame, Soul se má podle dosavadních informací vyrábět pouze jako předokolní 2WD. Všimněte si opuchlého víka 5.dveří - je dvojité, s menším úložným prostorem třeba na mokrý cyklodres nebo rybářské boty. :-) Imho velké předpoklady pro úspěšné tažení trhem.
7. 3. 2008 09:06
Jestli bude úspěšná ukáže čas
Auta podobná jako Soul jsou v Japonsku, zřejmě i v Koreji velmi populární zejména mezi mladými lidmi. Ve výrobním programu je má každá japonská automobilka a v Evropě něco podobného nabízí jenom Daihatsu. Zatím žádná jiná automobilka v Evropě nenabízí podobný model primárně zaměřený na mladé stylové řidiče. Tak snad se zadaří.