Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Lamborghini Cabrera se prohání po Severní smyčce

Jan Mička Jan Mička 25. 9. 2013
5
Lamborghini Gallardo čeká po deseti letech výroby neméně extrémní nástupce. V současnosti se již testuje na Severní smyčce.

Kde také jinde, že ano? Nové baby-lambo je prozatím označováno přídomkem Cabrera a jeho sériové podoby bychom se mohli dočkat již v březnu na autosalonu v Ženevě. Design bude pravděpodobně vycházet z modelů Sesto Elemento a Veneno, pro výrobu karoserie bude v hojné míře použito uhlíkových vláken a kompozitních materiálů.

O pohonu nového Lamborghini se prozatím jen spekuluje. V úvahu však připadá osmiválec o objemu 4,2 litru s výkonem 335 kW, silnější varianta by mohla být zastoupena desetiválcem 5.2 o výkonu 420 kW. Stejně jako u Gallarda by měl příval koní putovat na všechna čtyři kola, vyloučit však nemůžeme ani verze s poháněnou zadní nápravou.

Spy Photos: Lamborghini Cabrera je nástupce Gallarda

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

hen hen
_MT_
| 25. 9. 2013
Sofistikovanost je to poslední, co čekám (nebo spíš v co doufám). Nějak nám ubývá praštěných aut.
Brat R8?
_MT_
| 25. 9. 2013
Sdílet by měly více. Pokud chceš přirovnání, bude to spíš jako A4 (možná A6) a A8 (nemám teď na mysli motorovou paletu, ani rozměry).

Pokud jde o zmínku v článku, jsou to jen spekulace.
Avatar - Choochoo
Brat R8?
Choochoo
| 25. 9. 2013
Jake asi pouziva Gallardo a R8 motory dnes? Lambo se mi vzdy libilo designem, R8 vubec, takove divne kulate zvetsene TT.
Avatar - iudex
Brat R8?
iudex
| 25. 9. 2013
Avizované motorizácie: 4,2 V8 a 5,2 V10 naznačujú, že auto bude mať zrejme dosť spoločného s budúcou R8, ktorá má prísť po Cabrere. Nedivil by som sa (a je to logické), keby technická zhoda bola podobne veľká, ako pri Octavii/Golfe/Leone či iných koncernových súrodencoch a odlišujúcim elementom bude hlavne vonkajší dizajn.
Avatar - Petrolhead_CZ
hen hen
Petrolhead_CZ
| 25. 9. 2013
No jo, V10 prostě nezklame :-) Každopádně jsem zvědav, jak komplexní auto bude, konkurence v podobě 458 Speciale a následný nástupce Italie nebude mít slitování.