Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Sedmimístná Toyota Highlander hýří prostorem i luxusem. Seznamte se

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 13. 12. 2021 • 08:23
61
127
Zobrazit náhledy (61)
Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander Toyota Highlander

Nové sedmimístné SUV Highlander znovu zaparkovalo v redakční garáži, tentokrát v rámci dlouhodobého testu. Jaké jsou první videopoznatky?

Plug-in hybridní Mercedes GLE vystřídala na pozici hlavního dlouhodobého testu v redakci Auto.cz Toyota Highlander. I ta má elektrifikovaný pohon, avšak „jen“ klasický hybrid, se kterým na modrých zónách zdarma parkovat nemůžeme. Zase ale nabízí sedm míst, a jak jsme se přesvědčili během první videoprohlídky, tak i pořádnou nadílku prostoru ve všech třech řadách.

Na klasický test včetně jízdních vlastností teprve přijde řada, s kamerou jsme se kromě vnitřního prostoru zaměřili také na multimediální systém a pracoviště řidiče. Čím je výjimečné? A co si na tomhle „americkém Japonci“ nejvíc pochvalujeme? Všechno už se dozvíte v samotném videu výše!

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - rohYpnol
17. 12. 2021 17:27
Z outsidera premiant
Ještě při příchodu a představení jsem si říkal, že to je dost slabota.

Jenže evropské automobilky v diktátu šílené EU vytváří paskvil za paskvilem. Rázem se tak ukazuje, že v podstatě stačí vyrábět to, co dřív, a úspěch přijde sám.

Je zde cítit amerika a úplně jiný přístup. Tohle prostě JE pořádný AUTO a ... ono to vlastně dnes úplně stačí. Pořádný neošizený auto s normálním motorem.

Nedivím se tomu úsměvu. Ano, chápu... :yes: ;-)
Avatar - rohYpnol
17. 12. 2021 17:21
Re: Bohužel malé velké auto
190 cm do třetí řady nedá v podstatě žádné evropská produkce. Do úvahy by přicházelo leda T6.1, možná V-class.
Avatar - reign88
17. 12. 2021 13:17
Za mna palec dole ....
Mal som auto zapozicane na tyzden a jedina vec, ktoru by som oznacil za dobru je hybridny pohon a spotreba v meste. Pocinajuc infotanmentom, cez lacny plastovy interier a rany od prednej napravy pri prejazde cez nerovnosti. Musel by som byt velmi velky fanusik Toyoty, aby som Highlanderu toto vsetko odpustil.
Avatar - Barry Lyndon
15. 12. 2021 18:29
Re: Bohužel malé velké auto
Tohle jsou věčné debaty lidí, co mají sice oba 190 cm,ale jeden má dlouhé nohy a druhý dlouhé tělo. Jejich vnímání prostoru v autě se diametrálně liší. Mám přes 190 cm a dlouhé nohy, které se mi pohodlně nevejdou prakticky do žádného japonského auta (v evropských jsem bez problému), ale s výškou trupu naopak nemám problém nikdy i když třeba sedadlo ani není výškově nestavitelné a auto ubírá x cm střešním oknem (typicky místo spolujezdce v RAV4 PHEV VIP). :-)
Avatar - Barry Lyndon
15. 12. 2021 18:19
Re: vsimate si kluci a holki ???
Hlavní problém dieselů je, že jich jsou plná města, jako třeba Praha a v tomhle počasí se tam prakticky nedá vyjít na ulici, je to k poblití (paradoxně je lepší jen autem, kde si člověk veze vlastní vzduch). Při průměrném stáří českého vozového parku (i v té Praze je každé druhé auto 15-20 let starý krumpl) nic jiného než zákazy a (alespoň rovné) daně nepomůže, dieselidioti totiž ničemu jinému nerozumí.