Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: VW Beetle – Prohlídka exteriéru nové generace

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 7. 2011 • 06:05
5

Nejnovější VW Beetle se vzdaluje designu svého přímého předchůdce a svými tvary mnohem více připomíná prapředka se vzduchem chlazeným motorem.

Zatímco New Beetle z roku 1998 působil dojmem roztomilého autíčka pro ženy, tak Bettle má díky svým proporcím s širší a delší kapotou motoru, nižším a strmějším čelním sklem, méně zakulacenou střechou a spoilerem na zádi působit mnohem mužněji. Podobně jako koncept Ragster z roku 2005 má být dynamičtější a sportovnější.

Design karoserie, která odkazuje na klasický Brouk a zároveň rozvíjí současný designový styl VW (např. tvarem nárazníků), vytvořili designéři Cris Lesmana, Nisan Kucam pod vedením Marca Lichte.

Nová generace Volkswagenu Beetle bude v Evropě zpočátku nabízena se dvěma motory – se zmíněným benzinovým motorem 2,0 TSI (147 kW) a základním 1,2 TSI (77 kW). V budoucnu se má nabídka motorizací rozšířit o zážehový 1,4 TSI (118 kW) a vznětové motory 1,6 TDI (77 kW) a 2,0 TDI (103 kW).

Témata
Avatar - CIZEK
17. 7. 2011 18:22
Re: O něco lepší
Musím souhlasit, vypadá lépe než předchůdce ale pořád to není ono. V tomto segmentu bych nejspíše zvolit Fiat 500, ale i Mini by přicházelo v úvahu (ale ne Clubman nebo Countryman- to jsou obludy)
17. 7. 2011 01:32
Re: ja
No tak žena zrovna nejsem, ale 500vka Abarth je mnohem hezčí než toto. ;-) VW prostě zatím neumí udělat pěkné auto.
Avatar - WalterWhite
16. 7. 2011 23:00
ja
ja to auto milujem od prvej fotky :-) Fiat 500 sa páči ženám to héj a je aj viac retro a však toto je pre mňa krajšie auto
16. 7. 2011 20:11
Re: O něco lepší
Svoje zákazníky si určitě najde - to ano, a že je povedenější než předchozí, tak to snad je nutnost, kolik je také dělí let, že?

VW má obrovskou výhodu a to, že může spoléhat na svůj trh. Co se týče ceny, tak ta samozřejmě bude vysoká, ale tím úměrně vysoké budou i slevy.

A od skupiny VW Group nemůžeme čekat designové skvosty, tato skupina chce prodávat nejvíce aut na světě, podle toho také musí její produkty vypadat - tzn. ničím neurazí a ničím nepřekvapí - ale i to je samozřejmě jistý druh umění. Zatímco ostatní automobilky musejí jít cestou revoluce (aby upoutaly), tak VW stačí jít cestou evoluce. A prozatím mu to vychází, takže můžeme jenom smeknout.
16. 7. 2011 15:40
O něco lepší
Nový brouk je po designové stránce mnohem povedenější než přednochozí New Beatle, ale pořád je tu pro mne ale...
Když VW započalo svou kampaň s novým broukem a napínal nás, čekal jsem natěšeně s čím příjdou a výsledek je pro mne velkým zklamáním. Doufal jsem, že si VW všimne úspěšnosti Fiatu s jeho retro 500kou a pokusí se o nemožné, tedy přijít s autem, které bude plné emocí na první pohled. Nestalo se. VW bude prostě i v segmentu "stylovek" pořád absolutně sterilní konzervativní, bez duše. Nehodnotím jízdu, ještě jsem neměl možnost se projet, ale zevnějšek i interiér je absolutně sterilní, nezajímavý. Tohle auto prostě za srdce nechytne!
Na autosalonu v Brně jsem viděl celou paletu VW a musím říct, že to byl nejnezajímavější stánek. VW si prostě koupíte, když je pro vás auto nutnost a ne třeba koníček. Nezazlívám VW jejich sterilitu a nezajímavost, na trhu je spousty značek a každá má svého zákazníka, ale od brouka sem čekal víc. Není to ani původní levný Volkswagen pro masy a ani současná stylovka, která by konkurovala mini, fiatu 500, audi A1, či alfě Mito, dokonce i Clio Gordini má větší charisma. Takže pro mě jen malý předražený vw. Ale věřím, že si svoje zákazníky určitě najde.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku