Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vin Diesel dostal parádní dárek: Dodge Charger o výkonu 1650 koní

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 7. 2019 • 21:57
28
2
Zobrazit náhledy (28)
Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger Dodge Charger SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum” SpeedKore Dodge Charger “Tantrum”

Vin Diesel není milovníkem amerických muscle cars jen v roli Dominica Toretta, ale i ve skutečném životě. Narozeninový dárek od hereckých kolegů z Rychle a zběsile ho tak evidentně velmi potěšil.

Populární herec Vin Diesel, který se v posledních letech pravidelně objevuje na plátnech kin v roli milovníka amerických klasik Dominica Toretta, oslavil 18. července již své 52. narozeniny. A protože právě natáčí již 9. pokračování Rychle a zběsile, připravili mu jeho kolegové malou oslavu s velkým překvapením: zakázkově postavený Dodge Charger 1970 Tantrum.

Během posledních dílů Rychle a zběsile se Vin Diesel objevil za volantem nespočtu upravených Dodgů Charger, žádný z nich se však ani nepřibližuje parametrům, jaké má Tantrum. Showcar z roku 2015, pod jehož stavbou je podepsána společnost SpeedKore Performance Group, je totiž supersportem s karoserií americké klasiky.

Pod tradičními tvary Chargeru ze 70. let se totiž ukrývá původně závodní twin-turbo 9.0 litrový motor Mercury Racing V8, který je naladěn na neskutečných 1650 koní. O přenos na pořádně široká zadní kola HRE se pak stará manuální šestistupňová převodovka Tremec. A aby byl vůz schopen takové množství výkonu vůbec ustát, dostal zakázkově vyrobené šasi. Do interiéru se navíc nastěhovala i slušně integrovaná ochranná klec.

Karoserie vozu sice připomíná standardní Charger z 70. let, ani jí se však nevyhnuly úpravy. Některé tvary byly lehce pozměněny kvůli lepší funkčnosti, prakticky celá příď je vyrobena z karbonových dílů, nechybí pár hliníkových doplňků a světlomety dostaly moderní LED technologii.

Kompletní přestavbou prošel také interiér, který je již na první pohled poměrně jednoduchý, decentní a bez jakýchkoliv zbytečností. Výrobce se dokonce nepouštěl ani do instalace jakéhokoliv audio-systému: o tu správnou hudbu se prý totiž stará motor. Díky použití materiálů jako je kůže, hliník, Alcantara a karbon však interiér ve výsledku vypadá celkem elegantně.

Když tedy Vin Diesel poprvé uslyšel a uviděl svůj nový vůz, není divu, že mu došla slova. Ostatně o tom se můžete přesvědčit i na jeho Instagramu, kam z narozeninové oslavy umístil pár videí. A pokud byste se o Chargeru Tantrum chtěli dozvědět něco více, doporučujeme podívat se na YouTube kanál Jay Leno’s Garage, kde se vůz objevil v roce 2016.

Související články

Témata
28. 7. 2019 15:24
Audio
Audio tam evidetně je, stačí se podívat mezi řadicí páku a prostřední přístrojový panel.
23. 7. 2019 23:36
Dizel
Myslel jsem ze dostal Octavii TDI

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud