Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Crafter Minibus nabízí komfort i prostor

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 4. 2019 • 13:19
9
Zobrazit náhledy (9)
Volkswagen Crafter Minibus Volkswagen Crafter Minibus Volkswagen Crafter Minibus Volkswagen Crafter Minibus

Volkswagen Užitkové vozy odhaluje nový minibus na základech modelu Crafter, který je výsledkem spolupráce se společností Taxi Bus Conversions.

Volkswagen Užitkové vozy nabízí model Crafter v jeho aktuální, v pořadí druhé, generaci v širokém spektru verzí vhodných pro nejrůznější úkoly. Návštěvníkům veletrhu užitkových vozidel, pořádaného v Birminghamu od 30. dubna do 2. května letošního roku, se představí v novém provedení pro dopravu osob.

Volkswagen Crafter Minibus je výsledkem spolupráce mezi německou automobilkou a společností Taxi Bus Conversions se sídlem v Severním Irsku. Tato firma patří mezi uznávané specialisty v oblasti přestaveb lehkých užitkových vozidel pro dopravu tělesně postižených osob, což se promítlo i do provedení novinky.

Základem minibusu se stal Volkswagen Crafter s vysokou střechou, dlouhým rozvorem a pohonem zadních kol. Interiér tohoto vozu byl proměněn v prostor, který vedle řidiče nabízí komfortní stavitelná sedadla s tříbodovými bezpečnostními pásy šestnácti cestujícím.

V případě potřeby může být interiér během několika minut jednoduše upraven a nabízet prostor až pro šest vozíčkářů, jímž nastupování do minibusu usnadní palubní výtah. Společnost Taxi Bus Conversions je připravena dokončit každé vozidlo podle potřeb jeho uživatele a nabízí proto mimo jiné i široký výběr zádržných systémů pro vozíčkáře, zvyšujících jejich bezpečnost během přepravy ve voze.

Volkswagen Užitkové vozy k novému minibusu na základech modelu Crafter uvádí, že se na něj vztahují shodné záruky jako na výchozí sériový model, protože přestavba probíhá u autorizovaného partnera.

Volkswagen Užitkové vozy odhalil druhou generaci modelové řady Crafter, která je na rozdíl od té první výsledkem vlastního vývoje, v létě roku 2016. Největší užitkový zástupce značky pro evropský trh nabízí pestrou paletu skříňových provedení i podvozků pro účelové nástavby.

Pod kapotou najdeme čtyřválec typu EA 288 Nutz. Přeplňovaný vznětový 2.0 TDI je k dispozici s výkony od 75 kW (102 k) do 130 kW (177 k). S motory spolupracují přímo řazené i samočinné převodovky. Nechybí možnost volby pohonu předních, zadních nebo všech kol. Vedle konvenčních provedení figuruje v nabídce i čistě elektřinou poháněný e-Crafter. 

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku