Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf GTI Cabriolet ve čtyřech nových videích

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 27. 5. 2012 • 09:26
3
Nejostřejší Golf s plátěnou střechou se představuje prostřednictvím videí, která nabízejí detailní pohled na jeho exteriér i interiér.

V loňském roce se na trh po devítileté absenci vrátil Golf s plátěnou střechou a letos měla na autosalonu v Ženevě premiéru jeho nejsportovnější verze s tradičním označením GTI. Na loňském srazu příznivců zkratky GTI v rakouském městě Reifnitz na břehu jezera Wörthersee se tento model představil nejprve jako studie Golf GTI Cabriolet Concept.

Sériový Golf GTI Cabriolet sdílí techniku s ostrým hatchbackem a stejně jako on je poháněn přeplňovaným čtyřválcem 2,0 TSI s výkonem 155 kW (211 k) při 5300 až 6200 min-1 a točivým momentem 280 Nm dostupným od 1700 do 5200 min-1. Přední kola jsou standardně roztáčena prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky, kterou může nahradit dvouspojkové DSG se stejným počtem rychlostí.

Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne kabriolet za 7,3 s s manuální i DSG převodovkou, zatímco hatchback na stejnou disciplínu potřebuje 6,9 s. Maximální rychlost s manuální převodovkou je 237 km/h a s DSG je GTI Cabriolet o 2 km/h pomalejší.

Karoserie Golfu GTI Cabriolet nese přední masku, nárazníky a nástavce prahů z hatchbacku. S ním sdílí i zadní difuzor a výfukový systém s dvojicí chromovaných koncovek. Zatmavené koncové svítilny tvořené LED jsou standardem i pro méně výkonné verze kabrioletu.

Stejně jako ostatní golfy s plátěnou střechou i verze GTI umí tu svou sklopit za 9 sekund a natáhnout ji zpět za 11 sekund. Otevírat i zavírat ji lze i za jízdy, a to až do rychlosti 30 km/h.

Témata
29. 5. 2012 08:29
Re: To je divný,
Ještě mu nezapomeň napsat soukromou zprávu, ať sem něco napíše a vyvolá flame jako pod každým článkem, kam něco vloží... očividně ti tu velmi chybí, tak to ještě převolávej. Tyhle stesky od lidí, kterým očividně a zcela pochopitelně vadí, nějak nechápu.
Avatar - white label
27. 5. 2012 21:02
Formát 16:9/4:3
Proč mají všechna videa (tady pod tímto článkem) tak do...vený formát, vypadá to jako parodie na dvojkovou Fabii zezadu... 8-s :no:
Avatar - theolli
27. 5. 2012 18:39
To je divný,
tady ani slovo o vrcholnosti třídy,bazarových kovbojích a lidech s vytříbeným vkusem se smyslem pro německou "echt" kvalitu a nepřekonatelným náskoku díky technice!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku