Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Gran Lavida: Jetta kombi oficiálně

David Bureš David Bureš 21. 4. 2013 • 18:15
5
13
Záď nově představeného kombi lehce evokuje další vůz koncernu Volkswagen Group – Audi A3 Sportback.

Volkswagen Lavida, který je speciálně určen pro čínský trh, se dočkal nové karosářské varianty. Po sedanu přichází i ladně střižené kombi s přídomkem Gran, které slaví svoji premiéru na šanghajském autosalonu.

Při pohledu na bok Gran Lavidy je jasné, že se jedná spíše o vůz na pomezí hatchbacku a kombi než o typické kombi, tedy něco na způsob Audi A3 Sportback. Právě tomuto modelu se nový Volkswagen lehce podobá i díky tvarům zadních svítilen.

Lavida je kompaktním vozem, který je v Číně levnější alternativou k Jettě (zde prodávané s označením Sagitar), Gran Lavida vedle nižší ceny přiveze i větší praktičnost.

Proti sedanu je Gran Lavida i díky „ustřižené“ zádi kratší, na délku měří 4.454 milimetrů, zatímco běžná Lavida je dlouhá 4.605 mm. Rozvor je u obou aut shodný – má 2.610 milimetrů.

Nabídka motorů je shodná jako u tříprostorové varianty, čítá tedy dva benzinové agregáty – přeplňovaný 1,4 TSI (96 kW) a atmosférickou šestnáctistovku se 77 kW. Základem auta je platforma PQ34 (např. první generace novodobé Škody Octavia).

Od Gran Lavidy si Volkswagen slibuje další upevnění své pozice na čínském trhu. Lavida byla totiž v prvním čtvrtletí letošního roku nejprodávanějším vozem v Číně. Gran Lavida možná tak úspěšná nebude, zdejší zákazníci totiž preferují sedany, prodeje ale jistě podpoří.

Prodej automobilu začne v červnu, o jeho výrobu se postará závod Shanghai Volkswagen Automotive.

Témata
Avatar - stanleysparrow
1. 5. 2013 20:52
design
Designem velice podobne Audi (me se libi)a podvozek z jak Golf IV nebo Okta I.Zajímavé, hlavně asi nízké naklady na výrobu. Ještě zbylo pár kusů starých naprav na skladě tak se jich zbavme v Číně tam jim to vadit nebude..
Avatar - jozephko
21. 4. 2013 21:33
Takto bude vyzerať Rapid (polo)kombi
Kľudne sa stavím o basu piva, že sa v podstate dívame aj na Rapid kombi či polokombi, Stačí si predstaviť Rapiďácku prednú masku a iné zadné svetlá.
Rozdiel v rázvore osí kolies je oproti Rapidu len 8 mm (ten má 2602 mm), takže aj celkové proporcie budú prakticky rovnaké.
Avatar - Aladeen
21. 4. 2013 21:01
Šikmošom závidím
Lavida vyzerá na to že je to VW veľmi dobre , zadok je super :yes:
A majú možnosť si kúpiť aj atmosféru ! To Groupu v € podľa mňa dosť chýba !
21. 4. 2013 15:55
Re: Novinka?
Technikou ne,ale tvary jo.
Avatar - twistedTSD
21. 4. 2013 15:18
Re: Novinka?
Jenže zrovna s Lavidou Rapid příbuzný není.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud