Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen letos očekává další růst tržeb. Moc to ale nebude

ČTK ČTK 16. 3. 2019 • 07:28
48
Zobrazit náhledy (48)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Německý automobilový koncern Volkswagen oznámil, že předpokládá letošní zvýšení tržeb až o pět procent.

Firma rovněž potvrdila, že v loňském roce zvýšila tržby o 2,7 procenta na 235,8 miliardy eur (přes šest bilionů Kč) a provozní zisk o 0,7 procenta na 13,92 miliardy eur (357 miliard Kč).

"Rok 2018 byl pro koncern Volkswagen úspěšným rokem," uvedl předseda představenstva Herbert Diess. Upozornil, že koncern si vedl velmi dobře, ačkoli čelil významným komplikacím.

V letošním roce budou podle firmy hlavní výzvy spojeny s ekonomickou situací, se zostřující se konkurencí, s výkyvy měnových kurzů a s přísnějšími pravidly pro testování emisí.

Čistý zisk koncernu v loňském roce stoupl o šest procent na 12,15 miliardy eur. Koncern loni po celém světě zaměstnával v průměru 655.722 lidí, což představuje meziroční nárůst o více než tři procenta.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku