Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen poodhaluje modernizovanou Californii 6.1

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 7. 2019 • 21:01
16
3
Zobrazit náhledy (16)
Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Transporter 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1 Volkswagen Multivan 6.1

Začátkem roku představila automobilka modernizovaný Volkswagen Multivan 6.1, po kterém následovala premiéra modernizovaného Transporteru. A jako třetí čeká modernizace stylový obytňák California.

Premiéra nového obytného automobilu Volkswagen California 6.1 je sice plánována již na srpnový Caravan-Salon v německém Düsseldorfu, automobilka se však rozhodla nenechat své fanoušky čekat a zveřejnila alespoň dva zajímavé náčrty. Ty přitom poodhalují nejen design exteriéru, ale i rozložení interiéru.

Exteriér modelu vychází z již představeného Transporter 6.1, na jehož základech je California postavena. Změny tak zahrnují výraznější masku chladiče, nové, užší a ostřeji řazené LED světlomety a přepracovaný přední nárazník s novými mlhovkami a chromovým dekorem na černém plastovém pozadí.

Zpoza volantu se můžeme těšit na nový digitální přístrojový štít, který se v Califronii 6.1 (a dalších varintách modernizované řady Transporter 6.1) objevuje vůbec poprvé. Došlo však i na modernizaci palubní desky a infotainment systému, který je díky integrované eSIM připojen k on-line službám. Za zmínku stojí rovněž nový elektromechanický posilovač řízení, díky kterému bylo možné vůz vybavit novými asistenčními systémy, včetně Lane Assist, Trailer Assist a chybět by neměl ani systém kompenzace bočního větru.

Pod kapotou Californie 6.1 bude již tradičně uložen 2.0 litrový vznětový motor 2.0 TDi o výkonu až 146 kW (196 k), který se po zavedení přísnějších emisních limitů objevuje i v současné generaci Transporter T6.

Největší pozornost potencionálních zákazníků však bude jistě směřována k obytnému prostoru, kde se toho ale na první pohled moc nezměnilo. Výrobce i přesto slibuje ještě lepší optimalizaci prostoru a navíc modernizovaný a digitalizovaný ovládací panel ve střeše. Nezbývá tedy, než se nechat překvapit.

O zkušenostech automobilky s výrobou obytných vozů však nelze polemizovat. Jen za minulý rok totiž Volkswagen dodal zákazníkům přes 18.000 kusů Californií, což tento model řadí na pozici nejprodávanějšího vozu svého segmentu na světě. Minulý rok byl však pro modely California výjimečný celkově. Znamenal totiž oslavy 30 let od zahájení výroby a současně se podařilo překonat hranici 100.000 vyrobených kusů.

Související články

Témata
5. 7. 2019 11:16
Re: REDAKCII
Už týchto skurvencov konečne zabanujte, to ste fakt takí neschopní, že radšej trpíte v diskusiách kopy tohto hnoja?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku