Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen postaví na západě Číny novou továrnu za 170 mil. eur

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 4. 2012 • 23:33
10
Německá automobilka Volkswagen AG postaví novou továrnu na západě Číny.

Celková investice do továrny s kapacitou 50.000 vozů ročně má činit 170 milionů eur (4,25 miliardy korun) a výroba by měla začít v roce 2015.

Dohodu podepsal generální ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn se zástupci čínské společnosti SAIC Motor Corp. u příležitosti návštěvy čínského premiéra Wen Ťia-paa v sídle Volkswagenu ve Wolfsburgu. Wen navštívil automobilku společně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Závod se bude nacházet v Urumči, hlavním městě regionu Sin-ťiang. Oblast je relativně chudá a panuje zde napětí mezi muslimskými Ujgury a etnickými Chany. Winterkorn již dříve uvedl, že Peking oslovil Volkswagen a požádal ho, aby zvážil rozšíření své výrobní základny do západní části země. Relativně nízká výše investice a výrobní kapacita odráží rizika podnikání v této oblasti.

Volkswagen rovněž podepsal memorandum o porozumění s dalším čínským partnerem, se kterým provozuje společný podnik, China First Automobile Group o prodloužení jejich spolupráce o 25 let, napsaly agentury AP a Reuters. Oba společné podniky Volkswagenu v Číně by měly do roku 2016 investovat v zemi 14 miliard eur a v příštím roce by celková výrobní kapacita automobilky v Číně měla stoupnout na tři miliony vozů.

Volkswagen byl první zahraniční automobilkou, která před třemi desetiletími vstoupila na čínský trh. Nyní je Čína největším trhem Volkswagenu a loni zde automobilka zvýšila dodávky o 18 procent na rekordních 2,3 milionu vozů.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Témata
25. 4. 2012 06:09
Re: Kam se sere VW
Má pravdu ten chlapec :-)
Avatar - matii
25. 4. 2012 05:55
Re: Zajímavé
:yes: :yes: :yes:

Je to tak jak jsi napsal: "Odměna na sebe nenechá dlouho čekat".

Vlády evropských zemí by měly tlačit nadnárodní společnosti všemi pákami, aby zůstaly v Evropě. Bohužel jsou dost zkorumpované, či na tomto byznysu zainteresované.
Avatar - Ham.
24. 4. 2012 22:37
Re: Kam se sere VW
VW se sere do Číny až na to, že už tam 30 let je a továrna o které je řeč je sedmá v pořadí.
24. 4. 2012 22:14
Re: Kam se sere VW
>:D :yes:
Avatar - GM.rja
24. 4. 2012 18:35
Re: Kam se sere VW
>:D >:D >:D
Pšššt, to se tady nesmí říkat nahlas, nebo jossajelito a GTI (oba vw jedné osobě) ti tady hrubě vysvětlí, jaký je to nebetyčný rozdíl...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku