Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen pozastaví prodej většiny modelů v Jižní Koreji

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 7. 2016 • 12:41
9
Německá automobilka Volkswagen od pondělí pozastaví prodej většiny svých modelů v Jižní Koreji.

Podnik tam čelí rostoucímu tlaku kvůli emisnímu skandálu, po kterém se na druhém největším trhu s naftovými auty v Asii potýkala s propadem prodeje. Informovala o tom agentura Reuters.

Největší evropská automobilka loni po obvinění v USA přiznala, že po celém světě instalovala do zhruba 11 milionů naftových aut software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Právní kroky vůči automobilce již kvůli tomu podniklo několik zemí, včetně USA a Německa.

Korejská prokuratura v červnu v rámci širšího vyšetřování činnosti automobilky zatkla místního manažera Volkswagenu.

Jihokorejské ministerstvo životního prostředí nyní zkoumá, zda odebrat certifikace 32 modelům aut Volkswagen a dalších modelů z jeho divizí Audi a Bentley. To by mohlo vést k zákazu prodeje dotčených modelů v Jižní Koreji. Rozhodnutí by mohlo padnout ještě tento měsíc, případně začátkem srpna.

"Rozhodli jsme se pozastavit prodej dotčených modelů, abychom omezili nejasnosti mezi prodejci a zákazníky," uvedl podle agentury Reuters mluvčí jihokorejské divize Volkswagenu. Opětovné získání osvědčení by podle něj bylo záležitostí zhruba tří měsíců. Jihokorejské divize Volkswagenu a Audi již dříve uvedly, že počkají až na rozhodnutí ministerstva. Pak zváží další kroky.

Jihokorejské ministerstvo životního prostředí na začátku letošního roku nařídilo pozastavit prodej modelu Qashqai japonské automobilky Nissan Motor kvůli obvinění z manipulace se systémem kontroly emisí. Minulý měsíc jihokorejská divize Nissanu podala na ministerstvo žalobu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
24. 7. 2016 05:08
Re: zakázat korejce...
A hned dodej odkaz na stránky kde píšou o tom jak ostatní auta mají reálnou spotřebu stejnou jako je udávaná.
23. 7. 2016 13:34
Re: zakázat korejce...
Budicek?Jsu uz od 7mi vzhuru:-)Ne vazne..je to v poradku,takze pokud nejakej zakon "odmenuje" podvod o spotrebe/emisich pokutou/zakazem prodeje tak OK..
23. 7. 2016 11:33
Re: zakázat korejce...
[odkaz]

Budíček. :-!
23. 7. 2016 10:03
Re: Královna silnic
V techto autech jezdi bud mladi tuneri nebo stari delnici s cigaretou v hube, co jim smrad nic nerika. Do 15:30 bagruji v naftovem JCBcku nebo vozi kameny na Tatre a po praci jedou v tdicku do Kaflandu po Abrosiuse 15°
23. 7. 2016 09:12
Re: zakázat korejce...
Ja taky..ale az se u nich jasne prokaze podvadeni,obchazeni zakonu atd.To by melo platit na vsechny

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku