Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Tiguan se ukazuje na nových skicách, představí se již za hodiny

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 14. 9. 2015 • 11:33
3
9
Volkswagen představil první oficiální nákresy druhé generace SUV Tiguan. Ty pravděpodobně nikoho nepřekvapí, navíc vůz se v produkční podobě ukáže pravděpodobně ještě dnes.

O příští generaci SUV Tiguan od Volkswagenu se hovoří již delší dobu, první skici pak potvrzují informaci, že vzhled automobilu bude ovlivněn konceptem Cross Coupé GTE. Vidět to můžeme na profilu vozu či tvaru zadních svítilen. Samozřejmě, sériová podoba automobilu bude téměř jistě umírněnější, to se ostatně dozvíme nejspíše ještě dnes večer.

Nový Tiguan pak bude postaven na modulární platformě MQB, přičemž automobil bude delší než předchůdce, ale zároveň s kratšími převisy. Očekává se rovněž snížení hmotnosti o 80 kg, základním motorem má být 1.4 TSI s 92 kW. Naopak vrcholným agregátem se stane dvakrát přeplňovaný turbodiesel Bi-TDI známý z Volkswagenu Passat, který nabízí výkon 176 kW.

Očekává se, že automobil dostane pohon všech kol se spojkou haldex páté generace, ve hře je rovněž plug-in hybridní verze. Detailnější informace vám přineseme již brzy.

Související články

Témata
Avatar - Jaros71
14. 9. 2015 17:51
Re: tu je novy vv tiguan
Vypadá výborně... ;-)
Už se těším na testy.. :yes:
14. 9. 2015 16:43
Re: tu je novy vv tiguan
Vzhledem k tomu, že používají velký display místo budíků, tak centrální je zcela zbytečný a je úplně jedno kde je, slouží spíše spolujezdci než řidiči, ten má vše na volantu a v kapličce přímo před sebou.
Avatar - Bubáq
14. 9. 2015 16:38
Re: tu je novy vv tiguan
[odkaz]

Jak píšu nahoře: z výsledku jsem nadšený! Přesně ta míra pokroku (v mezích zákona), která je snadno akceptovatelná, a která navíc potěší vývojem designu od T1 k T2. Opravdu nemám co dodat, na snímcích nejsem schopen identifikovat nějako chybu. Snad jen ten displej rádia/navigace opravdu mohl být umístěn výše, přílišný důraz na vodorovné (zešiřující) linie přístrojovky brání jeho pro řidiče vhodnější poloze.
14. 9. 2015 16:26
Re: tu je novy vv tiguan
tady ho máš ze všech stran
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Bubáq
14. 9. 2015 15:29
Re: tyhlety skicy...
Víte, nepovažuji poslední Passat za facelift. Změny v designu jsou natolik masivní, že zcela mění vnímání auta: namísto nemastného neslaného a průměrného auta tu máme chytlavý, dynamický a přesto důstojný výsledek, za což designéři zasluhují velkou pochvalu. Mimochodem, zachování jasné identity VW a Passatu se i tohoto 8. v řadě velmi povedlo.
Stejný výsledek očekávám i od nové generace Tiguanu. Vylepšením proporcí a mírným zmenšením zasklené plochy dosáhnou výrazně dynamičtějšího vyznění, zatímco nově vytvarované hladké plochy a jejich vzájemný sklon a navázání zlepší vnímání rozměrů a solidnosti celého auta.
Proč tento příspěvek píšu: VW designéři v posledních 5 letech odvádějí mnohem kvalitnější práci, než designéři Audi.
Články odjinud