Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen v roce 2013 nasadí ve WRC tři speciály Polo R WRC

David Bureš David Bureš 9. 12. 2012 • 02:19
60
45
Zobrazit náhledy (60)
Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo
Od závodního speciálu bude odvozeno i silniční provedení Polo R WRC Street.

Volkswagen tento víkend v Monte Carlu oficiálně představil svůj tým pro nadcházející ročník světového šampionátu v rallye. V příštím roce se chce stáj především učit a získávat cenné zkušenosti.

Stáj bude používat již dříve ohlášené Polo R WRC. To bude poháněno přeplňovaným čtyřválcem 1,6 TSI o výkonu 232 kW (315 k).

Od závodního speciálu bude odvozeno i silniční provedení Polo R WRC Street. To však bude poháněno motorem 2,0 TSI (patrně o výkonu 162 kW).

Závodní speciál byl vyvíjen na dva roky, poprvé byl k vidění v květnu 2011. Volkswagen Motorsport chce v prvních závodech především zjistit, jak je na tom ve srovnání s ostatními. Cílem v ročníku 2013 je boj o umístění na pódiu, v roce 2014 chce VW už bojovat o vítězství.

Volkswagen do celého ročníku nasadí dva speciály, za jejichž volant se usadí Francouz Sebastien Ogier a Fin Jari-Matti Latvala, který byl donedávna pilotem Fordu. Tuto dvojici doplní od Portugalské rallye třetí vůz pilotovaný Norem Andreasem Mikkelsenem, který se se Škodou Fabia S2000 stal dvakrát mistrem mezi jezdci v šampionátu IRC.

Šéfem Volkswagen Motorsport je mimochodem Jost Capito, který do letošního roku pracoval u Fordu, a to na pozici globálního šéfa pro sportovní vozy a motorsport.

V příštím ročníku WRC budou mít tovární tým pouze Volkswagen a Citroën. Vybraných závodů se má zúčastnit i Hyundai s modelem i20 WRC. Ford i Mini letos oznámily, že jejich tovární týmy ve WRC končí. Speciály Ford Fiesta RS WRC a Mini John Cooper Works WRC nicméně na rallye budou k vidění i nadále, avšak v barvách soukromníků.

Témata
Avatar - kosmonaut
11. 12. 2012 07:51
Re: Letos pravděpodobně vyhraje Ogier
Přesně, Sordo je i můj favorit. Nejenže je na asfaltu plně srovnatelný s Loebem, ale špičkově se postupně naučil i na šotolině (koho mi tenhle jezdecký vývoj jenom připomíná, no ano, opět Loeba). Citroen bude ještě jednu sezonu těžit z předešlého precizního vývoje (opět Loeb), oba jeho jezdci nejsou střelci (opět Loeb style). Takže Sordo konečně :yes:
10. 12. 2012 17:03
Re: Výkon
Ajeje tady se někdo do toho zamotává ...Měl by jsis zjistit co to budou za motory a neplácat blbosti ;)A bude to 1.6l V6 s turbem ;)
10. 12. 2012 16:42
Re: Tak trochu se bojím Propadáku
Nic nového pod sluncem že VW využívá a skupuje nápady a lidi protože sami by to nezvládli ;) Jen aby ten jejich 1.6 TSI byl vůbec z vlatních řad :-X protože pokud to bude tak spolehlivý motor jak 1.2 TSI tak to moc dlouho závodit nebudou ;)
Avatar - Starfighter
10. 12. 2012 11:27
Re: Letos pravděpodobně vyhraje Ogier
Hirvonen sice jezdí výborně, ale trochu se bojím, že na Sorda to stačit nebude. Kromě specifické finské rally s ním bude držet krok všude a na asfaltu je Dani úplná špička. Taky je nejspolehlivějším jezdcem WRC- za šest sezón tuším pouhé tři (!!!) odstoupení díky jezdcké chybě, z toho dvě hned první sezónu.
Avatar - Czerwik
10. 12. 2012 09:56
Re: Letos pravděpodobně vyhraje Ogier
tak či tak... nikto mimozemšťana Loeba nebol schopný poraziť... a tak si Seb povedal, že už toho má dosť >:D Keby vyhral aj s tými piatimi štartmi tak to by bolo >:D