Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Concept Coupé: Návrat modelu P1800

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 29. 8. 2013 • 13:33
69
18
Zobrazit náhledy (69)
Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo
Koncept, chystaný pro blížící se autosalon ve Frankfurtu, má hodně nelehký úkol: navázat na ikonické Volvo P1800.

Ve Volvu se sice pilně pracuje na příští generaci modelu XC90, nesoucí podpis designového šéfa automobilky Thomase Ingenlatha, nejde však ani zdaleka o jediný projekt. V dohledné době automobilka představí hned tři koncepty, vytvořené dle nového designového jazyka automobilky.

Prvním z nich je velké kupé, navazující svou myšlenkou na slavný (a krásný) dvoudveřový model P1800, vyráběný mezi lety 1961 a 1973. Zajímavostí je, že zhruba pětina všech vyrobených P1800 měla dosti futuristicky tvarovanou karoserii kombi (resp. shooting-brake). Ale zpět do roku 2013.

Nový koncept má v praxi ukázat přístup nazývaný „Scalable Product Architecture“, tedy pokročilé sdílení techniky i designu napříč celou modelovou paletou. I na tomto sportovním konceptu jsou prý jasně viditelná některá řešení exteriéru, aplikovaná i na velké SUV XC90.

Jedním z rysů nových Volv budou diodová světla pro denní svícení, seskupená do položeného „T“. Dynamický vzhled konceptu umocňuje nízká a dlouhá kapota, nízká střecha a pětipaprsková kola z lehkých slitin o průměru 21 palců. Thomas Ingenlath přirovnává Concept Coupé ke lvovi, ze kterého je neustále cítit přirozený respekt.

V interiéru najdeme na středové části palubní desky velkou dotykovou obrazovku místo tradičních tlačítek, řidič má k dispozici například i průhledový displej. Vnitřek konceptu kombinuje kov se dřevem a vlněnými koberci. Koncept je koncipován jako plug-in hybrid a pohání jej kompresorem i turbodmychadlem přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu dva litry. Jeho výkon putuje k elektromotoru umístěnému na zadní nápravě, ve výsledku by měl mít řidič Conceptu Coupé k dispozici 295 kW a 600 N.m točivého momentu.

Doporučujeme

Témata
30. 8. 2013 07:21
Re: STŘÁDAČKA
:yes:
29. 8. 2013 23:31
Evropská stopa na čínské zdi
Vzpomeňme dvě jména v souvislosti s "čínskou zdí":
1 - [odkaz]
2 - [odkaz]
Nechci se mýlit, ale možná, že se díváme na koncept právě z "dílny" těchto pánů. Rok na první studii by tak nějak odpovídal.
Avatar - Pekelná Micinka
29. 8. 2013 16:39
Re: STŘÁDAČKA
:yes:
29. 8. 2013 15:35
Re: Tak to je pecka!
Naprosto souhlasím, opravdu krásný koncept od Volva :yes: Doufám, že tento čistý skandinávský designový jazyk zvítězí a nahradí to čínskokorejské vlnobití současné generace alá V40,XC40,S60,V60 ;-)
29. 8. 2013 15:08
Re: Citroën DS9
Článek je o tom, že možná bude vidět ve Frankfurtu. Plus nějaká historie a trivia, aby to nebylo na dvě věty. K obrázku samotnému bylo jen několik vět, až na jednu jsem je citoval. Takže je to klasický případ, kdy k článku přiřadí nevhodný obrázek. Pokud motivací k napsání byl jen ten obrázek, tak to není nic jiného než vaření z vody.