Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks pro vyšší bezpečnost chodců a cyklistů ve městech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 7. 2018 • 23:02
5
Společnost Volvo Trucks věnuje velkou pozornost zvyšování bezpečnosti nejzranitelnějších účastníků silničního provozu.

Společnost Volvo Trucks uvádí, že počet nehod těžkých nákladních vozidel na silnicích klesá, ale podle jejího výzkumu se tento trend netýká nehod, jejichž účastníky jsou chodci a cyklisté.

Téměř 40 procent nehod mezi nákladními automobily a cyklisty se odehraje na straně spolujezdce vozidla. Jedná se o nejkritičtější oblast při odbočování na stranu spolujezdce.

Pro snižování počtu jejich nehod je podle Volvo Trucks potřeba se vedle využívání nových asistenčních systémů ve vozidlech, úprav legislativy i infrastruktury, zaměřit i na vzdělávání chodců a cyklistů ohledně jejich pohybu v blízkosti nákladních vozidel.

Za tímto účelem nabízí Volvo Trucks program školení s označením Vidět a být viděn , který je zaměřen na cyklisty i chodce. Tento program navazuje na úspěšný vzdělávací program dopravní bezpečnosti značky Volvo pro mladší děti Stop Look Wave (Zastav, Podívej se, Zamávej), aktivně používaný po celém světě.

Cílem programu Vidět a být viděn , podobně jako programu Stop Look Wave, je zlepšit celkové povědomí o tom, jak mohou zranitelní účastníci silničního provozu komunikovat s řidiči nákladních vozidel v prostředí dopravy.

Jak vyplývá ze samotného názvu Vidět a být viděn, program se zaměřuje na to, jak důležité je sledovat okolní dopravu a snažit se zviditelnit pro řidiče nákladních vozidel, například pomocí očního kontaktu nebo snahou nejezdit příliš blízko u nákladních vozidel.

Společnost Volvo Trucks chce snížit rizika dopravních nehod a svá nákladní vozidla vybavuje stále chytřejšími bezpečnostními systémy a zároveň školí řidiče v otázkách bezpečné jízdy. Při většině dopravních nehod ovšem stále hraje klíčovou roli lidský faktor, a proto je důležité zvyšovat povědomí o bezpečnosti u všech účastníků silničního provozu.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud