Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vstupenka do světa GT: Čtyřválcový Mercedes-AMG GT 43 Coupe dorazí příští rok

Dominik Kovář
Diskuze (1)

Po vzoru sourozeneckého modelu AMG SL si AMG GT Coupe budete moci objednat se čtyřválcem.

Druhá generace vozu Mercedes-AMG GT Coupe byla představeno teprve nedávno, konkrétně v srpnu letošního roku. Na trh vůz vykročil s verzemi AMG GT 63 a AMG GT 55. Oba pohání čtyřlitrový osmiválec, ve vrcholné verzi nabízí 577 koní, ta slabší si vystačí se 469 koňmi. 

Zdá se, že pro rok 2024 si německá automobilka chystá rozšíření motorové nabídky. Po silnicích již jezdí prototypy, které by se měly stát základní nabídkou modelu GT Coupe. Po vzoru sourozeneckého modelu SL se dříve či později objeví v nabídce verze AMG GT 43.

Největší změnou bude samozřejmě o polovinu menší počet válců pod kapotou. Základní AMG GT Coupe by měl pohánět dvoulitrový čtyřválec doplněn o elektrické turbodmychadlo po vzoru Formule 1. Motor produkuje 381 koní, přičemž mild-hybridní systém zvládne v určitých jízdních situacích přidat dalších 14 koní.

Vstupní verze modelu AMG GT Coupe bude mít oproti těm silnějším uhlazenější design. Mezi změny budou patřit čtyři kulaté koncovky výfuku (jeden z prototypů má pouze dvě), uhlazenější přední i zadní nárazník a mnoho dalších detailů, ze kterých vyjde najevo, že zrovna toto AMG GT Coupe pohání pouze čtyřválec, byť s výkonem více než dostatečným.

Video se připravuje ...

Interiér je větší záhadou, ale zde by Mercedes příliš základní variantu šidit neměl. Jistotou je infotainment  MBUX s obrazovkou o velikosti 11,9”, který doplní digitální přístrojový štít o velikosti 12,3”.

Základní verze AMG GT 43 nemá být tou jedinou, která se v příštích měsících v nabídce objeví. Spekuluje se také o vrcholné verzi, která má vycházet z plug-in hybridního konceptu AMG GT Concept E Performance s kombinovaným výkonem přesahujícím 800 koní. 

Dominik Kovář
Diskuze (1)

Doporučujeme

4. 12. 2023 15:44
OMG
Tož do pěkné řiti ten svět spěje...