Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Bio-Bug: Otevřený New Beetle na bioplyn z lidských exkrementů

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 7. 8. 2010 • 14:20
18
Po britském Bristolu jezdí na první pohled úplně obyčejný Volkswagen New Beetle Cabrio. Ale zdání klame a polepy nelžou.

Nápisy Powered By Your Waste na bocích o lecčems svědčí, anglický výraz waste totiž znamená odpad. Ano, hádáte správně, tento novodobý Brouk je poháněn bioplynem – z lidských exkrementů.

Za přestavbou stojí britská firma GENeco, která se zabývá, jak jinak, zpracováním odpadu.. Její Bio-Bug má samozřejmě pod kapotou úplně běžný dvoulitr, který spaluje bezolovnatý benzin. Motor ale po zahřátí na optimální teplotu přepíná automaticky na bioplyn.

Podle šéfa společnosti Mohammada Saddiqa nemá použití tohoto ekologického paliva žádný vliv na výkon vozu, je srovnatelný s konvenčními automobily podobné velikosti. O tom, jak přesně zařízení funguje, se ale bohužel nezmiňuje. S největší pravděpodobností se příliš nebude lišit od systémů, které používají velcí výrobci pro vozidla s pohonem na zemní plyn (CNG). O přepínacím tlačítku obou druhů paliv také nepadlo ani slovo.

Bio-Brouk není žádný louda a brzda provozu, dosahuje rychlosti 183 km/h. 1 m3 lidských zdrojů mu vystačí na ujetí asi 8,5 km. Jedno zařízení na výrobu plynu z lidského odpadu by dle Saddiqa ve finále snížilo ročně vypouštěné emise CO2 o 19 tisíc tun, automobily by s jeho produkty ujely podle propočtů za rok přes 150 milionů kilometrů.

Jisté je jedno: tento zdroj energie je nevyčerpatelný a na naší planetě ho bude vždy dostatek.

Témata
Avatar - T613
8. 8. 2010 08:44
Re: RetroČT
si piš! já dodám auto, ty palivo! >:D ;-)
8. 8. 2010 01:31
.
Akt 1.-Soused
"Na co to jede?"
"ÁÁÁÁle v podstatě na ho*no" >:D .
Akt. 2-Benzínka
"Co to bude?"
"Jeden dlouhej, táhlej a hlasitej"

Teda nevím jak Vy, ale furt lepší biopalivo z krav než z vlastních plynů.Když někdy vidím co do sebe narvu, tak abych se bál o životnost motoru >:D .
8. 8. 2010 00:13
Re: Hovnivál vyjíždí
Třeba by ses v tom Holywoodu konečně uchytil! ;-) Intelekt na to máš, ještě si sežeň na letenku a jsi tam...
8. 8. 2010 00:11
Re: RetroČT
Ty s tím vyhraješ Le Mans... >:D
7. 8. 2010 21:13
Tak
A teraz budem môcť zodpovedne prehlásiť:

VOLKSWAGEN IDE NA HOVWNO!

>:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku