Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW ID. Buzz by mohl vzniknout také jako pick-up, design už čeká na patent

Ondřej Mára Ondřej Mára 16. 8. 2022 • 15:49
51
3
Zobrazit náhledy (51)
Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen ID. Buzz Cargo Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter Volkswagen Elektro-Transporter

Automobilka měla v žádosti o patent využít skicu, kterou poprvé prezentovala již v dubnu.

Automobilka Volkswagen sice nedávno představila nový pick-up Amarok, časem by však v této karosářské verzi mohla představit ještě jeden model. Podle informací, které přinesli zahraniční kolegové, si totiž automobilka požádala o patent čistě elektrickou dodávku VW ID. Buzz v provedení pick-up, jejíž střecha končí za C-sloupkem a dál už vidíme jen korbu.

Součástí žádosti o patent má být také snímek, který prezentovali kolegové z Carscoops. Grafika přitom ukazuje prakticky stejný návrh vozu, jaký prezentovala automobilka na svém twitterovém profilu Volkswagen Group již 27. dubna během World Design Day. Rozdílem je pouze odstraněné pozadí.

Samotná žádost automobilky o patent na tento karosářský návrh přitom ještě nemusí vůbec nic znamenat, jak už jsme se v minulosti nesčetněkrát přesvědčili. Současně je ale potřeba si uvědomit, že s ohledem na aktuální vývoj trhu by ID. Buzz pick-up nemusel být úplně nesmyslnou vizí.

Video se připravuje ...

Představitelé automobilky se již v minulosti vyjádřili k současnému růstu trhu s čistě elektrickými pick-upy v zámoří, což by pro VW mohla být ideální příležitost, kdy naskočit do jinak rozjetého vlaku s prodejem pick-upů v USA.

Volkswagen sice následně představil plány na vytvoření čistě elektrické značky Scout, navazující na amerického výrobce offroadů International Harvester, která má vyrábět elektrické SUV a pick-upy pro americký trh. Pick-up verze modelu ID. Buzz by nicméně také mohla dávat smysl, minimálně už jen s ohledem na historii.

Čistě elektrický VW ID. Buzz totiž navazuje na design dodávek Volkswagen Type 2, které se vyráběly rovněž ve verzi pick-up. Na druhou stranu dodejme, že Volkswagen už pro evropské trhy představil i čistě užitkovou verzi modelu ID. Buzz Cargo. V současnosti tak máme přinejmenším naději, že se VW ID. Buzz představí i v jiných karosářských provedeních.

Doporučujeme

Témata
16. 8. 2022 17:27
Re: Doka?
Nemuselo by to být tak drahý, kdyby v tom nebyla velká baterka…
16. 8. 2022 17:19
Re: Doka?
A bude to stáť 1,75 milióna, nie? A rovné dva, ak to spraví stovku pod 10 s...
16. 8. 2022 16:21
Doka?
No proč ne? Jen by to chtělo ještě 1.5 TSI/e-TSI 110kW a bude to fajn ;-)