Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW má připravený plán na úpravu naftových aut v USA

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 23. 7. 2016 • 22:03
11
Plán německé automobilky Volkswagen na úpravu naftových automobilů ve Spojených státech zahrnuje softwarové změny a větší katalyzátor.

Uvedla to agentura AP s odvoláním na své zdroje z řad prodejců automobilů. Dodala, že plán se týká většiny naftových aut s dvoulitrovými motory umožňujícími falšování testů emisí.

Jeden ze zdrojů uvedl, že dosavadní testy na malém vzorku upravených aut ukázaly, že změny nevedou k žádným "rozpoznatelným" rozdílům ve spotřebě, výkonu či řízení vozů. Podle zdrojů jsou ale zapotřebí další testy a plán ještě musí schválit americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA).

Volkswagen již v červnu přistoupil na to, že ve Spojených státech za urovnání vládních a spotřebitelských žalob souvisejících s emisním skandálem zaplatí až 15,3 miliardy dolarů (377 miliard Kč). Majitelé problémových vozů se podle dohody mohou rozhodnout, zda budou požadovat úpravu aut, nebo jejich zpětné odkoupení Volkswagenem. Dohoda rovněž předpokládá, že majitelé obdrží odškodné 5100 až 10.000 dolarů (zhruba 126.000 až 246.000 Kč).

Pokud by úprava neměla dopad na spotřebu a výkon vozů, mohlo by jí dát více majitelů přednost před odkupem, což by Volkswagenu ušetřilo peníze, upozornila agentura AP.

EPA loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovými motory instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen tehdy přiznal, že ve Spojených státech je tímto softwarem vybaveno 482.000 vozů s dvoulitrovými motory. Později se ukázalo, že problém se v USA týká rovněž 85.000 vozů s třílitrovými motory. Červnová dohoda se týká jen aut s dvoulitrovými motory, o postupu u vozů s třílitrovými motory zatím nebylo rozhodnuto.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
24. 7. 2016 21:36
Re: hm...
ale vzdyt to je nadsazka... ;-)
24. 7. 2016 13:43
Re: Co dokáže vymyslet dement ...
a co na tom chces vymyslet vosle kdyz to proste nejde? to je to same jako tvrdit ze barevnej xindl se prizpusobi zivotu v evrope
Avatar - WinDiesel
24. 7. 2016 13:06
Co dokáže vymyslet dement ...
Něco jiného je něco navrhnout a dát dohromady, vyrobit, případně upravit, spravit, opravit ...
A něco jiného jsou jednoduché hlášky - sešrotovat - to vymyslí i chudí duchem viď Holdene
Avatar - WinDiesel
24. 7. 2016 13:04
Re: tak uz
blahoslaveni budiž chudí duchem ........ :-O
Avatar - WinDiesel
24. 7. 2016 13:03
Re: Tak zase lhali?
Jedna věc je když bys prováděl změny na nových vozech ale tady jsou vozy které mají najeto. Ubezpečuji Tě že takové vozy jsou v různém technickém stavu, některé "maj tendenci se zanášet, některý kusy silně klepou atd" ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku