Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW o novém Golfu R: Bude to opravdová řidičská mašina

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 20. 3. 2020 • 18:29
19
43
Zobrazit náhledy (19)
Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI

Sportovní divize Volkswagen R se rozpovídala o novém Golfu R, jenž se narozdíl od Touaregu R obejde bez elektrifikace.

Na podzim loňského roku se světu oficiálně představila osmá generace Volkswagenu Golf, sourozenec Seatu Leon a Škody Octavia. Jen pár měsíců poté jsme se seznámili s ostřejšími variantami GTI, GTD a GTE do zásuvky. Na to nejlepší, tedy Golf R, si ještě chvilku počkáme.

Lídr divize Volkswagen R Jost Capito si ale o sportovních novinkách rád povídá, a tak v rozhovoru sdělil i nějaké zajímavosti ke Golfu R. Před časem se hovořilo o tom, že “erko” přijede s hybridní pohonnou jednotkou. Elektrifikace ostrých variant není VW úplně cizí, vždyť nový Touareg R přijíždí výhradně s plug-in hybridním pohonem. Nakonec ale na elektrifikaci nedošlo. Ne snad, že by o ni Volkswagen nestál, vývoj pohonné jednotky ve srovnání s objemy prodeje by se jednoduše nevyplatil.

Detaily si Capito pochopitelně nechává pro sebe, o Golfu R nicméně řekl, že oproti předchůdci prošel nespočtem malých vylepšení a máme se těšit na skutečnou řidičskou mašinu. Ta se závěrem roku bude poměřovat mimo jiné s BMW M135i xDrive.

Před časem uniklá tabulka prozradila výkony všech ostrých Golfů osmé generace. A protože se v případě GTI a spol. nepletla, správnou hodnotu očekáváme i u “erka”, z motoru 2.0 TSI vydolují inženýři 245 kW (333 k). Motor se jistě bude pojit se samočinnou převodovkou DSG, nad nasazením šestistupňového manuálu pořád visí otazník.

Premiéra nového Golfu R se měla uskutečnit v létě, vzhledem k aktuální situaci je ale pravděpodobně, že se přesune minimálně na podzim. Třeba na pařížský autosalon, jehož říjnový termín zatím zůstává nezměněný.

Související články

Témata
21. 3. 2020 07:33
Re: G 8🥺
Tak někde na ty stojící nefunkční elektrošuplíky iD3 (20000ks) u Zwikovského letišté vydělat prostě musí... Btw s tím jak vypadá G8 souhlasím 😉
Avatar - white label
20. 3. 2020 19:54
Re: Opravdu?
A to tady není Blesk (patří to pod něj) už dlouho, a neodpovídají tomu běžně zdejší nadpisy?
Rád bych viděl tu citaci v původním jazyce, než ji někdo ze zdejšího Blesku "sofistikovaně" přeložil. ;-)
Avatar - white label
20. 3. 2020 15:51
Re: Opravdu?
Jo, silnější motorka/stroj samozřejmě taky. Ale co se týče samotných aut, tak to znám hlavně od Rusů, kteří (hovorově) jinak autu neřeknou.
Avatar - white label
20. 3. 2020 15:48
Re: Opravdu?
U auta do garážě je to jedno a nový už se koupit nedá, jak sám píšeš. ;-)
Avatar - pradeda777
20. 3. 2020 15:48
Re: Opravdu?
....slovo mašina má původ v anglickém machine=stroj....(machine gun=strojní puška). Rusové to převzali a u nás to zlidovělo hlavně jako mašina=lokomotiva, ale i silnějším motorkám se říkalo (snad i stále říká?) mašina... ;-) Kdejakému stroji se kdysi říkávalo mašina. Dokonce i tělnatým ženským se říkalo mašina.... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud