Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Touareg R opravdu přijede. Ale bez elektrifikace se to nejspíš neobejde

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 10. 2019 • 21:47
27
8
Zobrazit náhledy (27)
suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo suv vw jizdnidojmy novemodely video redakcnivideo

Už příští rok bychom se měli dočkat představení okořeněného Touaregu R. Na silnicích jej ale očekávejme nejdříve v roce 2021.

Zvěsti o připravovaném Volkswagenu Touareg R se už nějaký čas šíří internetem. Až teď ale automobilka oficiálně potvrdila, že výkonná verze jejího největšího v Evropě prodávaného SUV skutečně vznikne. Podle nejnovějších informací to ale bez kabelu do zásuvky nepůjde, nejostřejší verze SUV by měla dorazit coby plug-in hybrid.

Krátce před premiérou osmé generace Golfu to potvrdil šéf prodeje a marketingu Jürgen Stackmann, který dále uvedl, že portfolio modelů R se začne rozrůstat v příštím roce a chybět pochopitelně nebude Golf R, stejně jako T-Roc R a Tiguan R.

Také Touareg R by se měl prvně ukázat v průběhu příštího roku, ale u dealerů a na cestách jej očekáváme až v roce 2021. Pokud „erko“ skutečně dorazí, nebude to první Touareg s tímto štítkem. S faceliftem první generace spatřila světlo světa verze R50, jíž poháněl pětilitrový naftový desetiválec s výkonem 257 kW a 850 newtonmetry točivého momentu. Jen pro srovnání: nejsilnější nafta v současné generaci je sice o litr a dva válce chudší, nabízí však výkon 310 kW a točivý moment 900 newtonmetrů.

Velkou neznámou zůstává, z čeho se bude skládat pohonné ústrojí dnešního „erkového“ Touaregu. Možností je opravdu hodně, například Britové nejčastěji hovoří o kombinaci dvoulitrového zážehového čtyřválce s elektromotorem. Tuto techniku už VW Touareg nabízí čínským zákazníkům, kde disponuje výkonem 270 kW a točivým momentem 700 newtonmetrů. V případě Touaregu R by samozřejmě posílila na nějaké reprezentativnější hodnoty.

Protože je dnes pro Volkswagen tématem číslo jedna elektrifikace, řeč přišla i na ni. Stackmann prohlásil, že čistě elektrického Touaregu R se určitě nedočkáme, ale vzhledem k nastolené filosofii máme v blízké budoucnosti očekávat vícero elektrifikovaných vozů značky se sportovními ambicemi.

Mé příští auto bude pohánět...
 • Benzin
  47,6%
 • Nafta
  32,3%
 • Elektřina
  15,8%
 • Jiná alternativa
  4,3%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 6835 čtenářů.

Související články

Témata
25. 10. 2019 20:02
Re: Včera jsme se o tom bavili,
Jo takové WRX STi nebo Evo... úplná tragédie, vyhoneny ctyrhrnek :)
25. 10. 2019 17:12
Re: Čtyřválcový PHEV do Touaregu
Jako běžný model klidně, jako vrchol řady by to pořád nestačilo, V6 diesel PHEV z Q7 se na V8 škaredě nechytá.
http://www.zeperfs.com/…uel6186-6335.htm
Avatar - WinDiesel
25. 10. 2019 15:38
Re: Čtyřválcový PHEV do Touaregu
3,0 tdi + phev proč ne
Avatar - KANKUNEN
25. 10. 2019 14:05
Včera jsme se o tom bavili,
jak fungují vyhoněné čtyřválce v reálu. Naopak než na papíře.
25. 10. 2019 13:19
V6 TSI
Mé informace jsou takové, že PHEV do EU dostane 3,0 V6 TSI, tedy kombinaci z Q7 60TFSIe. Pokud by tam opravdu chtěli dát něco silnějšího, viděl bych to spíš na 2,9 V6 z Panamery PHEV, to se dá naladit asi téměř kamkoliv mezi 450 až 550Hp. Tohle měl původně kvůli hmotnosti mít i URUS PHEV, tam prý ale bylo V6 málo. Každopádně ale moc nevěřím, že by VW dostalo tuhle kombinaci. Spíš byhc si vsadil na to V6 3,0 TSI s nějakým paketem..
Krom toho to 2,0 PHEV je v Číně snad kvůli nějakým pokutám za nadměrný objem motoru...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku