Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Transporter s osmiválcem? Tuhle T3 pohání motor z Audi S8. A je zrovna na prodej

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 5. 2021 • 20:58
10
1
Zobrazit náhledy (10)
Volkswagen Transporter T3 Volkswagen Transporter T3 Volkswagen Transporter T3 Volkswagen Transporter T3 Volkswagen Transporter T3

Jestli vás baví rychlá auta, která klamou tělem, pak by se vám mohl líbit tenhle Volkswagen Transporter třetí generace.

T3 Doka z roku 1984 totiž podstoupila řadu úprav, díky nimž by měla nabídnout hodně zajímavé a svižné svezení. Přestože si ponechává pro toto provedení klasickou karoserii s nákladní korbou.

Nejvýznamnější změnu představuje zástavba nového motoru. A ne ledajakého, tvůrce sáhl pro atmosféricky plněném osmiválci o objemu 4,2 litru z Audi S8 první generace. V8 navíc uložil doprostřed vozu.

Protože motor také doznal několika úprav, činí jeho výkon údajně 272 kW. Se zhruba 1700 kg vážícím "téčkem" by tahle strojovna, spojená s pětistupňovou automatickou převodovkou, neměla mít nejmenší potíže. Osmiválec roztáčí zadní kola.

Rozsáhlými modifikacemi prošel i zbytek vozu. Řada dílů a technických řešení pochází právě z Audi, na podvozku pak najdeme komponenty značek Koni a H&R. Pick-up stojí na 19palcových kolech obutých do pneumatik o rozměru 235/35 vpředu a 255/35 vzadu.

Výraznou obměnu potkal interiér, který je vyrobený z velké části na zakázku. Najdeme v něm nová kožená sedadla, spoustu kožených prvků, sportovní volant nebo upravenou palubní desku. Moderní prvky zahrnují elektricky nastavitelný volant, rádio s Bluetooth či multifunkční ukazatel v přístrojovém panelu. Za zmínku stojí také elektrické otvírání krytu nákladní korby.

A cena? Neobvyklý Transporter je k mání v Německu za 70.900 eur, tedy v přepočtu asi 1,8 milionu korun.

video

Související články

Témata
Avatar - speedfred
3. 5. 2021 07:46
Podobné
úpravy sa mi hodne páčia, žiadne “ztuzenie” auta.Majiteľ pritom zachránil yountimera a dodal tomu ešte čosi naviac. Za mňa paráda.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku