Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW zvažuje konec modelů Up!, Touran a Golf Sportsvan. I kvůli emisím!

David Bureš David Bureš 14. 9. 2017 • 14:25
45
36
Zobrazit náhledy (45)
Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen up! Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran Volkswagen Touran
Portfolio Volkswagenu by do budoucna mohly opustit miniauto a dvojice MPV. Důvodem nejsou jen měnící se preference zákazníků.

Když Volkswagen v roce 2011 představil model Up!, sliboval si, že díky dospěle působícímu autu konečně prorazí v segmentu miniaut. V Evropě ale není tak prodejně úspěšný, jak se původně předpokládalo, a tak by se nemusel dočkat přímého nástupce. Skončit by mohlo i duo velkoprostorových modelů Touran a Golf Sportsvan, které by v takovém případě nahradil crossover.

„V segmentu miniaut stále vidíme potenciál, ale musíme zvážit, na kolik by byl takový model profitabilní a zda by pomáhal v Evropě snížit naše flotilové emise,“ přiznává šéf značky Volkswagen Herbert Diess, že v době politického brojení proti spalovacím motorům nejde jen o to, co zákazníci skutečně chtějí.

„U miniaut je velice těžké snížit jejich emise pod 93 g/km, aniž by to razantně nezvedlo jejich cenu. V Evropě by tak větší smysl dával elektrický Up!,“ dodává Diess. Up! by tak mohl pokračovat na zámořských trzích, kde je podle generálního ředitele Volkswagenu hodně populární, zatímco v Evropě by značka v segmentu miniaut nabídla jen elektromobil. Ostatně elektřinou poháněný e-Up! je nabízen od roku 2013.

Volkswagen Up! není jediné koncernové miniauto, které podle všeho čeká konec. Už dříve vyšlo najevo, že se nástupce nedočká ani bratr Upu!, Škoda Citigo. U něj rozhodly hlavně nízké prodeje, na druhou stranu je zvažováno, zda nevznikne nějaký levný minimodel pro rozvojové trhy. Třeba v Indii by miniaturní Škodovka za nízký peníz rozhodně mohla zaujmout.

Změny můžeme čekat i v nabídce MPV. Volkswagen má aktuálně jednu z nejširších nabídek velkoprostorových aut v Evropě (Golf Sportsvan, Touran, Sharan a k tomu osobní verze dodávek Caddy a Multivan), což v době klesající poptávky o tento typ aut není zrovna ideální. Proto výrobce zvažuje, že by podobně velké modely Touran a Golf Sportsvan nahradil jedním vozem. Místo MPV by však šlo o crossover, což je stále populárnější kategorie.

Automobil zatím označovaný Variosport by měl nabídnout až tři řady sedadel a ve srovnání s Touranem mnohem zajímavější tvary, které ale na druhou stranu budou podle všeho méně praktické. Z logiky věci vyplývá, že uvnitř sportovně tvarované karoserie nemůže být tolik místa jako v krabicoidním Touranu. Základem 4,7 metru dlouhého auta bude platforma MQB, v nabídce nebudou chybět ani mildhybridní verze.

Pravděpodobný konec Golfu Sportsvan a Touranu ale neznamená, že by Volkswagen kategorii MPV zcela zavrhl. Součástí chystaného portfolia elektromobilů bude totiž i velkoprostorový model I.D. Buzz připravovaný pro rok 2022, který bude vycházet ze stejnojmenného letošního konceptu.

Související články

Témata
16. 9. 2017 01:07
Re: VW se asi zbláznilo
Řekl bych, že název Sportsvan, je rozporuplný jen na první pohled (který vidí slovo sport jen v jeho čistém významu). Připadá mi, že chtěl VW zdůraznit to, že se jedná o malé MPV jezdící jako klasické osobní auto a zároveň není odvozeno od dodávky. (Podobná myšlenka jako např. u Mercedesu B).
Avatar - Jaros71
16. 9. 2017 00:23
Re: Tak už i VW hrabe z SUV...
Scenic je nyní crossover...bez 4*4 nejde nikdy o SUV !

To jsou jen PR KECY FRANCOUZŮ..
Avatar - Jaros71
16. 9. 2017 00:20
Re: Cross Touran?
To jsou ale auta jízdně těžko srovnatelná..
Bez multilinku vzadu naložené rodinné auto jede dost blbě.. :no:
Avatar - speedfred
15. 9. 2017 22:30
Re: Tak už i VW hrabe z SUV...
to áno,aké občas sa treba aj uskromniť priateľu :-)
hlavne keď s tým autom jazdia iný
Avatar - woody-alien
15. 9. 2017 21:14
Re: Nech nefňukajú
U Fordu ještě S-Max.... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud