Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vylepšená Škoda Superb: Nově s masážními sedačkami a větším displejem

David Bureš David Bureš 26. 5. 2017
5
55
V rámci příchodu nového modelového roku se Škoda Superb dočkala širší výbavy a vylepšené bezpečnosti.

Příchod nového modelového roku je u automobilů Škoda vždy ve znamení nejrůznějších úprav, ať už v oblasti nabídky motorů nebo výbavy. Superb se nyní v rámci příchodu modelového roku 2018 dočkal multimediálních systémů z Octavie, sedadel s masážní funkcí nebo vylepšeného Manoeuvre Assistu, který vůz při parkování v případě hrozící srážky automaticky zabrzdí.

Příchod větších obrazovek multimediálních systémů byl v případě Superbu očekáván už několik měsíců. Po vzoru letos modernizované Octavie se i větší model dočkal v případě vrcholného systému Columbus 9,2palcové obrazovky se skleněným designem, která nahradila dosavadní osmipalcové řešení. Zvětšil se též displej systému Swing, a to z pěti na 6,5 palce.

Komfortu zase napomůže za 3.700 korun dodávané sedadlo řidiče s masážní funkcí, které je dostupné výhradně v kombinaci s ventilováním a koženým čalouněním. Novinkou jsou též dvojitá akustická skla s vloženou fólií v předních dveřích, která za 3.000 Kč vylepší odhlučnění interiéru.

Pro lepší komunikaci s pasažéry tu je pak nová funkce Digital Voice Enhancement, neboli elektronické zesílení hlasu, které známe hlavně z velkých MPV nebo osobních dodávek. Systém pomocí mikrofonu přenese hlasy řidiče a spolujezdce k cestujícím na zadních sedadlech.

V rámci modelového roku 2018 se Superb také více zaměřil na bezpečnost. V souvislosti s blížící se povinností mít automatické nouzové tísňové volání v případě (od jara 2018) se i Superb dočkal systému eCall. Podobně jako u Kodiaqu a faceliftované Octavie má systém více funkcí. Jednak zavolá bezpečnostní složky, a to buď manuálně, nebo automaticky v případě nehody (což je jeho hlavní funkce), jednak je díky němu možné se spojit i se servisem.

Úpravou prošel také systém Manoeuvre Assist, který zabraňuje drobným kolizím při parkování. Jestliže systém rozšiřující funkce parkovacích senzorů dosud samočinně zastavil auto jen v případě, že viděl překážku za sebou, dnes zareaguje i na překážku před vozidlem.

Aplikace Škoda Connect App zase umožní vzdáleně se spojit s autem prostřednictvím chytrého telefonu. Řidič díky tomu zjistí, zda jsou všechna okna zavřena nebo zda jsou zhasnutá světla. Na dálku lze i aktivovat výstražná světla nebo houkačku, což usnadní hledání auta na parkovišti. A to se českých parkovištích plných škodovek bude určitě hodit.

A aby toho nebylo málo, jsou také ty stylistické změny. Novinkou jsou 19palcová kola Acamar zvýrazňující elegantní vzhled auta nebo červená metalíza Velvet. Pro výbavovou verzi Laurin & Klement je pak v nabídce i Chrom paket sestávající z chromových lišt na obou náraznících a dveřích.

Novinky do výroby vstoupí již na konci tohoto května.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
material
| 18. 12. 2018
To tahání kostlivců ze skříně mě občas zmátne. A pak si člověk všimne, že tohle je rok a půl starý/á článek/diskuse... ;-)
material
| 18. 12. 2018
Jediny co u sedacek uprednostnuji je z jakeho jsou materialu, davam prednost kozenym. :-)
Avatar - Barrichello
Můžou....
| 28. 5. 2017
300C má interiér v pohodě, je tam několik verzí, rozhodně není jen jedna varianta jako dřív, každej si může vybrat.

A Taurus SHO sem doproučoval zejména kvůli motoru, je to sice 3,5 Ecoboost turbo ale furt lepší jak R4. To auto na svojí kategorii umí být velmi zábavné.
Můžou....
| 28. 5. 2017
A co prosím ty šedesát let staré auta vypovídají o autech, které jsou vyrobeny v roce 2017? ... To je jako kdybych hodnotil ekonomiku ČR v roce 2017 statistikami z roku 1940...

Jinak je vtipný, jak tu ukazuješ, že je lepší si koupit nějaký ty tvoje "ameriky", přitom se tu ani oficiálně neprodávají a pokud se tu už nějaká objeví, například ta tvá CTS, tak stojí mega a půl a to s jak jsi říkal "oturbeným vysavačem."

Dál je taky super jak opovrhuješ interiérem Superbu a místo něho doporučuješ Ford Taurus, nebo Chrysler 300, tam je ten interiér totiž přímo chuťovka...
Avatar - Barrichello
Můžou....
| 28. 5. 2017
Jenže já nefandím jenom Cadillacu narozdíl od některých co mají jen tu Škodu.

Jinak byl sem včera na srazu veteránů a cca 30% aut ameriky a dalších 20% britské vozy. 10% ruské a 30% domácí produkce.

Je zajímavé že ty slavné vozy západu tvořily s bídou 10% a to krom pár mercedesů byly ještě všechno italské káry Ferrari, Fiat a Lancia

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku