Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výroba automobilového průmyslu letos klesne až o čtvrtinu

ČTK ČTK 12. 6. 2020 • 21:18
38
1
Zobrazit náhledy (38)
Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant Sterling Heights Assembly Plant GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly GM Arlington Assembly

Celosvětový objem produkce automobilového průmyslu v letošním roce klesne o 20 až 25 procent a návrat výroby na loňskou úroveň bude trvat několik let. Předpověděl to podle agentury Reuters americký dodavatel automobilových součástek Visteon.

Automobilový průmysl se nyní po celém světě potýká s negativními dopady koronavirové krize, která těžce zasáhla výrobní aktivity i poptávku. "Již před covidem-19 automobilový průmysl zpomaloval, což bylo obzvlášť patrné v Číně," uvedl šéf Visteonu Sachin Lawand. "Covid -19 zasadil výrazný úder a stáhl tento průmysl na úrovně, jaké jsme již dlouho neviděli," dodal.

Analytická společnost IHS Markit už dříve předpověděla, že celosvětový prodej lehkých motorových vozidel v letošním roce klesne o 22 procent na 70,3 milionu vozů.

V České republice se v období od ledna do dubna výroba osobních automobilů meziročně propadla o zhruba 31 procent na 337.497 vozů. V samotném dubnu způsobily odstávky vyvolané pandemií koronaviru propad produkce o 88,5 procenta na 14.589 vozů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku