Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vyzkouší si Fernando Alonso i Rallye Dakar?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 3. 2019 • 10:47
16
Zobrazit náhledy (16)
Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar Toyota HiLux Dakar

Španělský závodník doposud vynikal pouze na hladkém asfaltu, ale nyní vyrazil i do terénu. V poušti Kalahari v jižní Africe testuje závodní vůz Toyota Hilux pro Rallye Dakar.

Fernando Alonso bude asi již navždy spojen především s monoposty F1, mezi nimiž se pohyboval od konce devadesátých let až do loňského roku, kdy se s nimi rozloučil.

Aktivním závodníkem ovšem zůstává i nadále, což nejlépe dokumentuje jeho angažmá u značky Toyota. Právě v jejích barvách se účastní šampionátu FIA WEC, v němž v loňském roce dosáhl jednoho z největších úspěchů své kariéry, když byl členem posádky vítězného vozu 24 hodin Le Mans.

Fernando Alonso se doposud v motoristickém sportu účastnil prakticky jen podniků na uzavřených závodních okruzích s monoposty s odkrytými koly a speciály pro vytrvalostní závody.

V loňském roce údajně zmínil, že si nedovede představit, že závodí v terénu. Po letošním vítězstvím ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně měl Fernando Alonso v rozhovoru pro France 24 zmínit, že zvažuje možnost neomezovat se pouze na závody na uzavřených okruzích.

Nyní zde máme možný náznak toho, kam se Fernando Alonso může vydat v případě, že se rozhodne okusit závody i mimo hladký asfalt. V poušti Kalahari v jižní Africe testuje závodní vůz Toyota Hilux pro Rallye Dakar.

Po prvních jízdách s vítězným vozem z Rallye Dakar 2019 byl Fernando Alonso nadšen jeho schopnostmi a zároveň uvedl, že pro svou případnou účast v závodech mimo okruhy si musí být jist tím, že je skutečně konkurenceschopným pilotem s reálnou šancí patřit mezi špičku dané kategorie, resp. mezi vítěze.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku