Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha 3CT má nabídnout svižnou a bezpečnou jízdu na třech kolech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 11. 2018 • 07:39
12
Zobrazit náhledy (12)
Yamaha 3CT Yamaha 3CT Yamaha 3CT Yamaha 3CT Yamaha 3CT Yamaha 3CT Yamaha 3CT
Yamaha prostřednictvím prototypu 3CT představuje svou vizi moderního tříkolového skútru pro město i jeho okolí.

Yamaha vedle klasických jednostopých motocyklů věnuje stále větší pozornost strojům s trojicí kol, což demonstruje model Niken, který se během letošního motosalonu EICMA 2018 dočkal nového provedení Niken GT a především kompaktní skútry.

Paletu svých městských skútrů rozšířila Yamaha o svůj první tříkolový stroj v této kategorii v roce 2015 prostřednictvím modelu Tricity 125. Ten se následně v roce 2017 dočkal sourozence v podobě Tricity 155. Yamaha uvádí, že oba modely dnes využívá více než 22.000 zákazníků ve městech jako jsou Paříž, Milán nebo Řím.

Moderní, lehká a snadno ovladatelná tříkolová konstrukce podvozku modelů Tricity poskytuje vysokou stabilitu v různých povětrnostních podmínkách a na různých typech povrchu, a přitahuje novou generaci zákazníků. Řada z nich se ovšem nyní poohlíží po větším tříkolovém modelu, nabízejícím vyšší výkon i komfort, ale se stejně příjemným charakterem jako mají dvojčata Tricity.

S cílem splnit potřeby těchto zákazníků, ale i ostatních zájemců o inovativní řešení skútru s výjimečně vysokou stabilitou, vstoupila společnost Yamaha do další fáze svého komplexního vývojového programu tříkolových vozidel a představila prototyp 3CT.

Novinka rozvíjí dynamický design tříkolových skútrů Tricity a rovněž i modelů řady Niken, ale zároveň se vydává svým vlastním směrem. Vedle tvarů svých kapot si prototyp 3CT zaslouží pozornost i díky sedlu vytvořenému 3D tiskem a doplněnému o LED osvětlení.

Pohon zde zajišťuje kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec Blue Core o objemu 300 cm3, jehož výkon v prototypu Yamaha neuvádí. Tříkolový skútr 3CT má být příjemným společníkem i na delší cesty a mezi jeho přednosti má patřit aktivní zámek Tilt Lock, který pomáhá jezdci zastavit, aniž by se nohami dotknul země.

Yamaha prezentuje 3CT prozatím pouze jako prototyp, ale s ohledem na její plány s tříkolovými vozidly i důkladně propracovanou konstrukci a design tohoto skútru se očekává, že se sériového provedení dočkáme brzy.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku