Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha 3CT má nabídnout svižnou a bezpečnou jízdu na třech kolech

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)
Yamaha prostřednictvím prototypu 3CT představuje svou vizi moderního tříkolového skútru pro město i jeho okolí.

Yamaha vedle klasických jednostopých motocyklů věnuje stále větší pozornost strojům s trojicí kol, což demonstruje model Niken, který se během letošního motosalonu EICMA 2018 dočkal nového provedení Niken GT a především kompaktní skútry.

Paletu svých městských skútrů rozšířila Yamaha o svůj první tříkolový stroj v této kategorii v roce 2015 prostřednictvím modelu Tricity 125. Ten se následně v roce 2017 dočkal sourozence v podobě Tricity 155. Yamaha uvádí, že oba modely dnes využívá více než 22.000 zákazníků ve městech jako jsou Paříž, Milán nebo Řím.

Moderní, lehká a snadno ovladatelná tříkolová konstrukce podvozku modelů Tricity poskytuje vysokou stabilitu v různých povětrnostních podmínkách a na různých typech povrchu, a přitahuje novou generaci zákazníků. Řada z nich se ovšem nyní poohlíží po větším tříkolovém modelu, nabízejícím vyšší výkon i komfort, ale se stejně příjemným charakterem jako mají dvojčata Tricity.

S cílem splnit potřeby těchto zákazníků, ale i ostatních zájemců o inovativní řešení skútru s výjimečně vysokou stabilitou, vstoupila společnost Yamaha do další fáze svého komplexního vývojového programu tříkolových vozidel a představila prototyp 3CT.

Novinka rozvíjí dynamický design tříkolových skútrů Tricity a rovněž i modelů řady Niken, ale zároveň se vydává svým vlastním směrem. Vedle tvarů svých kapot si prototyp 3CT zaslouží pozornost i díky sedlu vytvořenému 3D tiskem a doplněnému o LED osvětlení.

Pohon zde zajišťuje kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec Blue Core o objemu 300 cm3, jehož výkon v prototypu Yamaha neuvádí. Tříkolový skútr 3CT má být příjemným společníkem i na delší cesty a mezi jeho přednosti má patřit aktivní zámek Tilt Lock, který pomáhá jezdci zastavit, aniž by se nohami dotknul země.

Yamaha prezentuje 3CT prozatím pouze jako prototyp, ale s ohledem na její plány s tříkolovými vozidly i důkladně propracovanou konstrukci a design tohoto skútru se očekává, že se sériového provedení dočkáme brzy.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)