Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yenko/SC Corvette ohromuje svým vzhledem i výkony

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 7. 2018 • 22:27
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Yenko/SC Corvette Yenko/SC Corvette
Chevrolet Corvette se po zákroku specialistů společnosti Specialty Vehicle Engineering může pochlubit osmiválcem, disponujícím nejvyšším výkonem přes 1000 koní.

Společnost Specialty Vehicle Engineering má na svém kontě řadu úprav osobních automobilů, SUV i pick-upů zastupujících koncern General Motors. Mezi její nejparádnější kousky patří samozřejmě sportovní modely Camaro a Corvette.

Pro své nejvýkonnější a nejexkluzivnější kreace používá společnost Specialty Vehicle Engineering označení Yenko/SC. Tyto automobily pak svým jménem, vzhledem i výkony navazují na úpravy vozů značky Chevrolet, které měl na přelomu šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století na svědomí v Americe populární závodník Don Yenko.

Právě to je případ Yenko/SC Corvette připravené pro modelový rok ve dvou stupních úprav.

V přídích těchto vozů bude uložen nově postavený a kompresorem přeplňovaný osmiválec LT1 o objemu 6,8 litru s hliníkovým blokem motoru, řadou kovaných komponentů a hlavami válců opracovanými CNC.

První z této dvojice v podobě Yenko/SC Stage I Corvette se díky svému motoru pyšní nejvyšším výkonem 614 kW (835 k) a točivým momentem 1045 N.m, zatímco druhé provedení pojmenované Yenko/SC Stage II Corvette má nabízet výkon 745 kW (1012 k) a točivý moment 1150 N.m.

Extrémním výkonům pohonných jednotek mají odpovídat použité sedmistupňové manuální i osmistupňové automatické převodovky a rovněž i úpravy provedené na podvozku a brzdovém systému. V případě zavěšení a odpružení kol jsou použity upravené komponenty z podvozku Corvette Z06 a brzdový systém využívá 14,6palcové kotouče v kombinaci se šestipístkovými třmeny vpředu a 14,4palcové kotouče se čtyřpístkovými třmeny vzadu.

Původní úpravy vozů značky Chevrolet, pod nimiž byl podepsán Don Yenko, mají Corvette připomínat i svým vzhledem. Tomu odpovídá provedení nových aerodynamických prvků na karoserii spolu s pruhy a logy sYc (Yenko Super Car) i Yenko/SC na karoserii i v interiéru, kde jsou vyšita i na kobercích i opěrkách hlav sedadel.

Pro modelový rok 2019 má vzniknout pouze pětadvacet exemplářů od každé ze zmíněných Yenko/SC Corvette. Zákazníci si vedle výkonu motoru a převodovky mohou vybírat z desítky barevných provedení.

Související články

Témata
27. 7. 2018 12:21
luxus
Těžký luxus, co víc dodat?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud