Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Z Jaguaru XK se stane luxusnější zboží

Michal Fokt Michal Fokt 1. 1. 2013
6
Poté, co nabídku sportovních modelů Velké kočky doplnil model F-Type, se vytvořil prostor pro posun nové generace řady XK trošku jiným směrem.

Poté, co se v nabídce značky Jaguar objevil nový sportovní roadster F-Type, mají teď vedle sebe dva modely, mezi nimiž není dostatečně velký rozdíl. To by se ale mělo změnit s příchodem nové generace XK, která nyní nemusí plnit roli tak univerzálního vozu, jak tomu bylo doposud a může se stát specifičtějším automobilem.

Šéfdesignér Jaguaru Ian Callum se sice zatím tajemný jak hrad v Karpatech s tím, že "diskuze stále probíhají", ale naznačuje, že se pro příště může stát "trochu speciálním GT". Mohlo by rozměrově narůst a z konfigurace 2+2 by se mohlo stát "2+vícenež2", takže by možná mohlo být teoreticky možné vzadu opravdu někoho posadit.

Jaguar si od toho slibuje zvýšený zájem v USA a Číně a ze stejného důvodu nemá značka žádné ambice měnit budocí směrování luxusního sedanu XJ a to i přesto, že se zájem o podobné vozy snižuje. Ale když je řeč o budoucnosti - Britové spoléhají na to, že se vrátí obliba velkých kupé a sedanů, jejichž ústup přikládají ekonomickému klimatu posledních let. Současně si ale prý "všimli rostoucí popularity SUV a crossoverů".

To naznačuje, že by na už vícekrát avizovaný crossover Jaguar opravdu mohlo dojít, ale neni zatím znám ani přibližný časový harmonogram, což platí ostatně i pro předpokládaný návrat Jaguaru do střední třídy.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Novoroční výplň
| 2. 1. 2013
>:D >:D
Avatar - Aladeen
Novoroční výplň
| 2. 1. 2013
skôr zaplniť peňaženky ;-)
Avatar - Barrichello
Novoroční výplň
| 2. 1. 2013
opakování je matka moudrosti a něčím redakce musí zaplnit prostor ne >:D
Avatar - white label
Novoroční výplň
| 2. 1. 2013
Jen jedno z mnoha novoročních předsevzetí (rozuměj přání)... ;-)
Novoroční výplň
| 1. 1. 2013
Také si říkám.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku