Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Z kompaktního přívěsu prostorné bydlení. Tento karavan umí zajímavou přeměnu

Jan Zajíc Jan Zajíc 16. 6. 2021 • 22:50
39
4
Zobrazit náhledy (39)
Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic Kimberley Kampers Karavan Classic

Obytný přívěs od australské společnosti Kimberley Kampers kombinuje hned několik skvělých vlastností.

Je totiž poměrně kompaktní, lehký a vhodný i pro cestování mimo kvalitní cesty, přitom však nabízí plnohodnotný komfort. Pomáhá si k tomu jedním zajímavým trikem - konstrukcí, která umožňuje zvednout střechu a zvětšit obytný prostor.

Tento karavan mu dvě tváře. V "jízdním" režimu je "zabalený", takže s délkou 5190 milimetrů a šířkou 1910 mm je vysoký jen 2100 mm. Jde o rozměry zahrnující celý přívěs, nejen jeho obytnou část.

Po zastavení a nalezení vhodného místa pro přespání si pak přívěs můžete zvětšit, a to především díky zvedací části konstrukce a vysouvací zadní částí, do níž lze posunout postel. Uvolněné místo uvnitř pak nabídne prostor pro jídelní kout nebo k posezení.

Karavan v takovém stavu na délku měří 6510 mm a vysoký je 3085 mm. Za zmínku stojí také hmotnost, která díky použití lehkých materiálů začíná na 1680 kg.

Vybavení zahrnuje koupelnu s chemickou toaletou a sprchou, klimatizaci, topení, malou kuchyni s dřezem, ledničkou a indukční varnou deskou nebo manželskou postel. Zajímavé je, že karavan nabízí také prostor pro další dvě samostatná lůžka.

Hezkým detailem pak je venkovní kuchyně s vlastním dřezem, pracovní plochou a grilem. Přívěs má dále ve výbavě nádrže až na 190 litrů vody, elektřinu dodávají lithium-iontové akumulátory, hodit se mohou i solární panely.

Jestli se vám "chytrý" karavan Kimberley Kampers líbí, máme pro vás bohužel špatnou zprávu: v Evropě ho zatím nekoupíte. Nadějí budiž skutečnost, že firma už na vytvoření sítě prodejců na starém kontinentu pracuje. V Austrálii cena karavanu začíná na částce v přepočtu 1,46 milionu korun.

video

Související články

Témata
27. 6. 2021 17:35
Re: Trochu prekomplikované
záruka je pekná vec, ale keď si zoberiem, že ešte pred 2 rokmi boli v likvidácii, až kým do nich niekto nenasypal peniaze, tak by som na to moc nespoliehal.
Austrálske offroad diskusné fóra Kimberley Kampers zase až tak nevychvaľujú. Nevidel som to naživo, neviem posúdiť - ale podľa toho videa je to také dosť chúlostivé riešenie, s tým rozkladaním.
Re: Trochu prekomplikované
Je to jeden z mala karavnu kde dava vyrobce zaruku bez ohledu na to kam s tim vyrazis. Zatim se
mi to nerosypalo a jelikoz nektere modely maji air suspension ktere se da nastavit application za jizdy, tak to jede i na hodne spatnych australskych cestach necestach velmi slusne. Ale hlavne, je to velice lehky oproti ostatnim karavanum ve stejne vybave aniz by byla pouzita platena strecha.
Avatar - Barry Lyndon
17. 6. 2021 10:34
Re: Trochu prekomplikované
Mně se to líbí, člověk neveze zbytečně kvantum vzduchu. Ale samozřejmě máš taky pravdu s tou komplikovaností, je to holt něco za něco. Na druhou stranu pokud je ve složeném stavu všechno dobře zafixované, tak by se to snad nemuselo rozsypat :-) .
16. 6. 2021 23:20
Trochu prekomplikované
to nebude mať v teréne dlhú životnosť.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud