Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Za vybrzďování auta s malým synem dostal otec podmíněný trest

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 4. 10. 2017 • 17:07
5
Za tzv. vybrzďování auta, ve kterém cestovala bývalá družka a malý syn, dostal řidič z dálnice D1 desetiměsíční podmíněný trest a čtyřletý zákaz řízení.

Soudní senát se přiklonil k názoru, že muž nespáchal pokus o těžkou újmu na zdraví, ale mírněji postižitelný trestný čin nebezpečného vyhrožování. Podle státní zástupkyně, která pro řidiče požadovala pětiletý trest, stály za útokem dlouhodobé spory o opatrovnictví dítěte. Rozsudek není pravomocný.

Incident se stal loni 12. srpna na pražském úseku D1 ve směru na Brno. Řidič Fordu Transit tam podle verdiktu opakovaně ohrozil posádku menšího Fordu Mondeo. Po několika nebezpečných manévrech, kvůli nimž muselo auto intenzivně brzdit do téměř úplného zastavení, pachatel údajně zatelefonoval spolujezdkyni v mondeu - své někdejší přítelkyni - a hrozil jí, že "to do nich napálí". Zanedlouho přidal další vybrzďování.

Mondeo řídil nevlastní dědeček tříletého syna obžalovaného, profesionální řidič. V autě má kameru a incident si nahrál.

Obžalovaný se hájil tím, že jel jako obvykle do práce a nejprve nevěděl, kdo v druhém autě sedí. Z vozu prý totiž někdo vyhodil předmět, který mu poškodil čelní sklo. Proto se snažil upozornit a zastavit jeho řidiče, rozhodně prý nikoho nevybrzďoval.

"Trestnou činnost naprosto bagatelizuje. Můj dojem z něj je, že mu do současné doby vůbec nedošlo, že mohl zabít svého syna. Upřednostnil své osobní zájmy a rozpor s přítelkyní. Chybí mu jakýkoliv náhled na věc, poučení se. Nezaznamenala jsem, že by toho litoval," uvedla na mužovu adresu státní zástupkyně Radka Miclíková.

Advokát obžalovaného soudu navrhoval předání věci do přestupkového řízení.

Obžaloba vyhodnotila skutek jako pokus o těžké ublížení na zdraví více lidí a dítěte, za který řidiči hrozilo pět až 12 let vězení. U nebezpečného vyhrožování vůči dítěti lze uložit maximálně tři roky za mřížemi.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - frogman
Jen zákaz řízení?
| 5. 10. 2017
To je ináč zaujímavé, že im telefonoval s vyhrážkami, keď netušil, kto v tom aute sedí. >:D
Jen zákaz řízení?
| 5. 10. 2017
Za toto len podmienka? My na ten humanizmus raz zakapeme, ak budeme takym magorom davat podmienecne tresty. Prisambohu!

Este by som pochopil, keby na sude sklopil usi, posypal si hlavu a priznal sa ze urobil blbost. Ale on zatlkal jak maly fagan, vyhovaral sa. Navyse nie len ze vybrzdoval, ale aj telefonoval tej zene a vyhrazal sa ze to do nich napali. Takze subeh niekolkych trestnych cinov, a on dostane smiesnu podmienku. Vysmech spravodlivosti...
Avatar - removed
Jen zákaz řízení?
| 5. 10. 2017
V klidu Karle, u takového magora je vysoká šance, že podmínku poruší a půjde na tvrdo. Minimálně bude o jednoho magora za volantem na nějaký čas pokoj.
Jen zákaz řízení?
| 4. 10. 2017
A ak sa raz vezme vodičák za takéto previnenie, malo by to byť definitívne. A nie mu ho za 4 roky milostivo vrátiť, nech sa páči, jazdi ďalej. Po uplynutí trestu by sa mohol max. znovu prihlásiť do autoškoly.
Avatar - _Karel_
Jen zákaz řízení?
| 4. 10. 2017
Opakované vybrždění, dokonce i do úplného zastavení na D1 (!!!) a jen podmínka? Z toho klidně mohla být hromadná havárka. Ještě, že za volantem vybrždovaného auta seděl řidič z povolání. Nekompromisně bych dal několika letý trest. Tohle není ani o milimetr míň nebezpečné než manévr Laciny, a ten dostal 5 let.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku