Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zapomeňte na ledviny. Takto můžete BMW M3 a M4 vyšperkovat špičkovými díly

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 24. 9. 2020 • 14:18
29
15
Zobrazit náhledy (29)
BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé

M Performance Parts jsou nedílnou součástí ostrých bavoráků a novinky v podobě M3 a M4 nejsou výjimkou. Jak sportovní náčiní můžete originálními díly ještě zlepšit?

Včera na veřejnost unikla dvojice nových sportovních vozů BMW - M3 Sedan a M4 kupé. Jen pár hodin poté jsme se dočkali oficiální premiéry, která kromě podrobných informací o technice přinesla také české ceny.

Prakticky ihned po regulérním debutu vozidel BMW odhalilo také seznam M Performance Parts, tedy značkových sportovních dílů, kterými můžete svůj vůz individualizovat nejen co do designu, ale i jízdních vlastností. Veškeré příslušenství vzniká v přímé spolupráci s BMW M a těží ze zkušeností ze závodních okruhů.

BMW vypichuje například M Performance titanový tlumič výfuku. Lehký výfukový systém s aktivní klapkou byl vyvinut speciálně pro M modely a vznikl na základě zkušeností získaných při účasti v automobilových závodech. Váží o zhruba pět kilogramů méně než standardní výfuk a zajišťuje sportovnější projev díky zlepšenému odvodu výfukových plynů. Samozřejmostí je také výraznější zvukový doprovod a čtveřice titanových, keramikou potažených koncovek výfuku, díky kterým si výfuk M Performace s tím standardním nespletete.

K mání je rovněž M Performance sportovní podvozek, jenž mnichovští ladili na celé řadě závodních okruhů. Podvozek tvořen integrovanými pružícími a tlumícími jednotkami (coilover) umožňuje snížit světlou výšku v rozmezí 5 až 20 milimetrů, přičemž doporučené snížení je o 10 milimetrů oproti standardnímu “emku”. Bez změny nastavení tlumení těží řidič z nižšího těžiště, menšího naklánění karoserie a vyšších rychlostí v zatáčkách.

Video se připravuje ...

Sportovní brzdové destičky jsou odvozené přímo od BMW Motorsport a zajišťují kratší brzdné dráhy, lepší zpětnou vazbu a odolnost vůči vysokým teplotám. To ocení především majitelé, kteří se svou sportovní novinkou rádi vyrazí na okruh.

Jak už tomu u ryze sportovního náčiní bývá zvykem, nešetřilo se ani pevným a zároveň lehkým karbonem. Z tohoto materiálu je například přední splitter, lišty a další aerodynamické plošky. Z boku zaujmou karbonové M Performance ozdobné prvky na bočních vzduchových otvorech a také karbonové nástavce prahů. Na spodní hraně zadního nárazníku zase najdeme karbonové odtrhové plošky a výrazný spoiler na víku zavazadlového prostoru. Absolutním vrcholem karbonových M Performance dílů je zadní difuzor kombinovaný s titanovým výfukovým systémem. Už standardní výfuk však lze individualizovat prostřednictvím koncovek z karbonu a titanu.

Nezapomnělo se ani na obutí. Výchozím řešením M Performance se stanou kovaná kola Y-spoke 963M v matné šedé barvě a kombinovanými pneumatikami s průměrem 19 palců vpředu a 20 palců vzadu. Specialitkou jsou kovaná kola M Performance Cross-spoke 1000M v matně zlaté barvě (nebo matně černé). Ta jsou k dispozici výhradně v rámci programu M Performace Parts v rozměrech 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

Nezapomnělo se ani na interiér, který lze vyšperkovat například kryty prahů s karbonovými vsadkami a barevným nápisem M Performance. Vpředu i vzadu lze mít “emkové” koberečky a chybět nesmí ani karbonové obložení a alcantara. M Performance volant lze dále doplnit o karbonové řadicí pádla s povrchem s otevřenými póry, které nahradí standardní chromované díly.

Tak co, vybrali byste si?

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
25. 9. 2020 10:29
Polepy....
....na M2C sedí, ale tady na tom "Pontiacu" bohužel.... :no:
No a ty výfuky? Tak možná na Temelíně..... :-!
Avatar - CountachSV
25. 9. 2020 09:00
leštění prdů
Mě přijdou tedy totálně uhozené ty fake boční ventilace v předním blatníku. To je na úrovni samolepky z pouti. Vyškubout, přebrousit, lak.
Avatar - Machýrek
24. 9. 2020 23:38
Ale to bylo vždycky
BMW co pamatuju, tak tyhle performance optický vylepšení byly ošklivý a za nesmysl raketu.
Avatar - Dinar
24. 9. 2020 15:52
Re: Ten šperk...
Nejde jen o symfonii, v upotávce na YT borec říkal, že je ten perf. výfukový systém o celých 7 kilo lehčí než standardní. No, považ, to už je nějaká úspora, teď to auto neváží 1805, ale jen 1798 kg, žůů :D
Avatar - iudex
24. 9. 2020 14:15
Re: Ten šperk...
Odmysliac od vkusnosti niektorých dielov, je tu ešte jeden drobný aspekt a to cena tých vecí. Tu je bežná M340i s performance doplnkami, ktoré ju dostali na cenu plnotučnej M3: https://www.sauto.cz/…/rada-3/18866581?… A to auto nemá ani upravený motor či lepšiu dynamiku, je to len optická záležitosť.
Články odjinud