Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Závody létajících elektromobilů mají zajištěné základní financování

Ondřej Mára Ondřej Mára 6. 4. 2020 • 12:16
10
1
Zobrazit náhledy (10)
Airspeeder Mk IV Airspeeder Mk IV Airspeeder Mk IV Airspeeder Mk IV Airspeeder Mk IV

První závody létajících elektromobilů jsou díky zajištěnému financování opět o krok blíž realizaci.

Série závodů Airspeeder, za kterou stojí výrobce létajících elektrických „automobilů“ Alauda, je údajně o pořádný krok blíž realizace. Organizátorům se totiž mělo podařit zajistit sedmicifernou částku, která by měla posloužit k základnímu financování akce.

Celý podnik Airspeeder přitom vzniká především s cílem urychlit vývoj elektrických létajících „automobilů“ tím, že je proti sobě postaví v intenzivní sportovní soutěži, kterou si žádají fanoušci klasických motoristických sportů, dodává s odkazem na společnost Alauda web AutoCar, který na novinky ohledně financování upozornil.

Získané finanční prostředky by měly být využity k prvním závodům Grand Prix, ještě předtím však společnost čekají první zkušební lety elektromobilů s posádkou. V minulém roce se totiž testovaly pouze dálkově řízené prototypy a první lety s posádkou čekají až na zmírnění bezpečnostních opatření spojených s pandemií nového koronaviru.

Závodní Airspeedery by měly být osazeny „nejmodernějšími elektrickými pohony“, jejichž testování probíhá ve speciálním závodě v australském Adelaide. V praxi by to mělo znamenat vyměnitelnou sadu baterií o kapacitě 500 kWh a čtveřici motorů o výkonu cca 35 koní, které 250 kg vážící stroj rozhýbou k rychlosti až cca 200 km/h.

Matt Peterson, zakladatel Airspeeders, má inspirativní vizi budoucí čisté mobility. Jsme ohromeni brzkým úspěchem jeho cesty k rychlé komercializaci prostřednictvím vytvoření závodní ligy létajících elektromobilů,“ uvedla Andrea Gardiner, spoluzakladatelka Jelix Ventures.

Právě Jelix je přitom jedním z prvních investorů do závodní série létajících elektromobilů. Kromě této australské společnosti se však přidaly i společnosti jako Saltwater Capital, Equals nebo německé DHL. Většinu těchto investorů přitom s největší pravděpodobností motivují odhady, podle kterých by mohl mít segment létajících aut v roce 2035 hodnotu až 1.5 bilionu dolarů.

Alauda ostatně není jediná společnost, která se zabývá myšlenkou létajících elektrických automobilů. Své koncepty poměrně nedávno představily například společnosti Hyundai & Uber nebo Porsche & Boeing.

Související články

Témata
7. 4. 2020 13:32
Hmotnost
Tak s 500kWh baterií to určitě 250kg neváží...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku