Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zázrak. Tahle Honda CRX z roku 1990 najezdila jen 17 kilometrů. Teď je na prodej

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 10. 2021 • 09:06
26
3
Zobrazit náhledy (26)
Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX Honda CRX

Nechcete zřejmě nejzachovalejší Hondu CRX druhé generace na světě?

Už jen narazit na Hondu CRX v původním stavu není jednoduché, japonské kupé si - jak známo - velice oblíbili různí úpravci a tuneři. Najít pak vůz, který originalitu kombinuje ještě s nizounkým nájezdem, se rovná snad už zázraku.

Přesto jsme jeden takový exemplář našli. V Portugalsku je totiž na prodej stříbrné CRX z roku 1990, které dosud najezdilo pouhých 17 kilometrů!

Jde o verzi 16i-16 s atmosféricky plněným čtyřválcem o objemu 1590 kubických centimetrů v provedení s katalyzátorem. V tomto případě tedy točivá šestnáctistovka dává nejvyšší výkon 91 kW a točivý moment 140 N.m.

To z dnešního pohledu nezní vyloženě oslnivě, jenže kompaktní CRX váží jen něco okolo tuny. I s relativně skromným výkonem zrychluje z klidu na stovku za 8,5 sekundy a rozjede se až na 205 km/h. Motor je samozřejmě párován s manuální převodovkou a pohání přední kola.

Podle prodejce se auto jako nové prodalo v autosalonu Santomar v Lisabonu, přičemž okamžitě zamířilo do garáže, kde strávilo celý život. V interiéru tak najdeme ještě původní papírovou ochranou koberců, na voze je také originální konzervační vosk, auto stojí na původních pneumatikách a podobně. Nová je ovšem baterie.

V inzerátu se dále píše o kompletní servisní prohlídce. Posloužit však nemůžeme cenou, ta je totiž na vyžádání. Jakou částku byste očekávali?

Související články

Témata
26. 10. 2021 11:40
Po takej to som kedysi túžil...
+ MR2 a Mazda MX3.
Lenže výška 1,95 m nepustí. A tak som ich nechal neadoptované!
26. 10. 2021 10:37
Hej!
Hej, pán Zajíc, keď vás tak bavia staré bazárové plečky, tak bežte robíť do Áčiek a písanie článkov nechajte niekomu, kto to vie! Najprv 20-ročná Fábka, teraz 30-ročná Honda....Koľko % z ceny beriete ako províziu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud