Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ženeva 2019: Lagonda All-Terrain Concept bude prvním z nových sériových modelů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 3. 2019 • 07:24
29
1
Zobrazit náhledy (29)
Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept Lagonda All-Terrain Concept
Aston Martin si pro autosalon v Ženevě připravil koncept SUV, který se má proměnit v první sériový model vracející se značky Lagonda.

Aston Martin vlastní značku Lagonda od druhé poloviny čtyřicátých let a až do devadesátých let dvacátého století jí nesly náležitě luxusní a přiměřeně sportovní sedany i kombíky. V jednadvacátém století tato značka zmizela ze scény, i když se několikrát pokusila o návrat.

Například v roce 2009 nesl její jméno koncept luxusního SUV s vidlicovým dvanáctiválcem, který se však v sériový model neproměnil.

Aston Martin se ovšem myšlenek na SUV značky Lagonda nevzdal a již na loňském autosalonu v Ženevě představil jeho možnou podobu prostřednictvím 40% modelu. Na ten následně v květnu 2018 navázala britská automobilka prohlášením, že se takového modelu dočkáme v roce 2021.

Ženeva se i proto letos stala místem, kde se představuje Lagonda All-Terrain Concept, rozvíjející design a myšlenky loňského Lagonda Vision Concept, s nímž se rovněž počítá do sériové výroby.

Vedle dynamických linií, vzdalujících se mílovými kroky dnešní zažité představě o tvarech SUV, má tento model přinést revoluci i v oblasti pohonu. Nevyužije totiž výkonný spalovací motor, který je dnes pro luxusní SUV samozřejmostí, ale na trh bude uvedena jako elektromobil s pohonem všech kol a schopností jízdy mimo zpevněné vozovky.

Připravované SUV značky Lagonda má tedy ohromovat svým designem, technikou, jízdními výkony a samozřejmě i luxusně pojatým interiérem. Ten díky autonomnímu řízení na stupni 4 nabídne mimo jiné možnost otočit obě přední sedadla o 180 stupňů, takže vpředu sedící cestující včetně „řidiče“ budou moci nerušeně konverzovat s těmi sedícími ve druhé řadě.

Zahájení produkce sériového modelu, vycházejícího přímo z Lagonda All-Terrain Concept, je potvrzeno podle nových materiálů automobilky pro rok 2022, probíhat bude v nové továrně automobilky v St. Athanu ve Walesu, kde bude vůz vznikat po boku připravovaného crossoveru Aston Martin DBX.

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Kia Sorento  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
7. 3. 2019 08:53
.
A jak bude „řidič” kontrolovat provoz, když bude otočený proti směru jízdy?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku