Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin pracuje na modelové expanzi. Co všechno chystá?

David Bureš David Bureš 29. 5. 2018 • 00:53
107
Zobrazit náhledy (107)
Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin RapidE Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin DBS Superleggera Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Valkyrie AMR Pro Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin Lagonda Vision Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept Aston Martin DBC Supercar Concept
Součástí mezigenerační výměny modelů značky z Gaydonu budou i zcela nové vozy. Těšit se můžeme na hypersport nebo luxusní elektromobil.

Aston Martin příchodem modelu DB11 a nové generace kupé Vantage zahájil mezigenerační výměnu své nabídky, která bude pokračovat i v následujících letech. Završena bude v roce 2021, do té doby budou stávající vozy nahrazeny a přijdou i zcela nové!

Nejblíže premiéře má aktuálně model nazvaný Aston Martin DBS Superleggera, který se má světu představit již příští měsíc. Automobilka jej popisuje jako super GT, přičemž zákulisní informace hovoří o využití techniky DB11. Z hlediska hierarchie modelů bude DBS Superleggera nástupcem kupé Vanquish S, které je v současné podobě v podstatě přiostřenou variantou DB9.

Novinka přijde i ve formě otevřeného modelu, v útrobách má pracovat dvanáctiválec naladěný na nějakých 700 koní (515 kW). Jestliže tak luxusně laděný Vanquish S konkuroval autům typu Bentley Continental GT, DBS Superleggera bude výrazně sportovnější a v hledáčku bude mít třeba Ferrari 812 Superfast.

Vanquish však z nabídky značky prý zcela nezmizí. Má se vrátit v roce 2021, přičemž nově toto jméno ponese supersport s uprostřed uloženým motorem. Ten se postaví vozům typu Ferrari 488 GTB a využít má nově vyvinutý agregát. Zatím však není jasné, zda vznikne díky spolupráci s Mercedes-AMG, nebo zda si ho Aston vyvine sám.

Hned tři novinky jsou pak chystány pro rok 2019. V první řadě půjde o elektromobil RapidE na bázi Rapidu. Vycházet bude z dva roky starého konceptu vyvinutého ve spolupráci s Williamsem, přičemž výroba bude omezena na 155 exemplářů. Auto má sloužit hlavně jako prezentace schopnosti značky a lákadlo na další chystané vozy s elektrickým pohonem.

RapidE by přitom mohlo být jakousi labutí písní modelu Rapide. S přímým nástupcem se prý nepočítá, luxusní fastback by měl nepřímo nahradit avizovaný crossover na bázi konceptu DBX. Auto údajně nazvané Aston Martin Varekai také dorazí v příštím roce, na rozdíl od konceptu má mít dva páry dveří. O výrobu se postará nově vybudovaná továrna ve waleském St Athanu, osmiválcovou variantu má později doplnit také čistě elektrická.

V příštím roce by měl dorazit také Aston Martin Valkyrie, hypersport vyvinutý ve spolupráci s aerodynamickým specialistou Adrianem Neweyem a týmem Formule 1 Red Bull Racing. Základem speciálu s výklopnými dveřmi má být kompozitová skořepina, o pohon se postará 6,5litrový dvanáctiválec vyvinutý ve spolupráci s Cosworthem, který poskytne až 843 kW. Vedle silničních 150 kusů bude postaveno i 25 okruhových speciálů (Valkyrie AMR Pro).

Součástí budoucích plánů Aston Martinu je také návrat značky Lagonda. O oživení se mluvilo již v minulosti, přičemž vedle konceptů zatím dorazila jen v roce 2015 exkluzivní Lagonda Taraf, nejdražší sedan světa své doby. Tentokrát ale půjde o plnohodnotný návrat, značka se zaměří na luxusní vozy, když bude chtít být „svěží“ alternativou pro Bentley či Rolls-Royce. První dílo oživené Lagondy bude v roce 2021 elektrické SUV, počítá se však prý i se sedanem.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud