Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor Crystal získal Zlatý klas

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 9. 2015 • 18:31
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal
Společnost Zetor Tractors na letošním 42. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka představil řadu svých modelů v čele s novinkou Zetor Crystal, která zde získala významné ocenění.

Expozice tradiční české značky Zetor nechyběla na žádném z dosud pořádaných ročníků mezinárodní výstavy Země živitelka. Ten letošní na výstavišti v Českých Budějovicích probíhal od 27. srpna do 1. září.

Hlavní hvězdou značky Zetor se v Českých Budějovicích stal model Crystal, který je nejvýkonnějším a zároveň nejnovějším přírůstkem do portfolia tradičního výrobce traktorů.

Zetor Crystal představuje návrat k tradičnímu jménu a zároveň nabízí kombinaci pohonu se vznětovým šestiválcovým motorem o objemu 6,1 l od výrobce Deutz AG o výkonu až výkon 120,1 kW (163 k).

Právě nejnovější a nejvýkonnější traktor z nabídky brněnské značky získal na mezinárodní výstavě Země živitelka ocenění Zlatý klas, které v loňském roce získal Zetor Forterra HD a o dva roky dříve model Forterra HSX.

Soutěž Zlatý klas vyhlašuje Ministerstvo zemědělství ČR prostřednictvím pořadatele výstavy Země živitelka, jímž je společnost Výstaviště České Budějovice a.s.

Návštěvníci výstavy se vedle nového Crystalu mohli seznámit i se zástupci ostatních modelových řad tradičního brněnského výrobce traktorů od Majoru přes Proximu až po Forterru HD.

Zetor na Zemi živitelce vystavoval rovněž čelní nakladač z modelové řady Zetor Systém, který je dodáván švédskou společností Ålö AB. Ta je jedním z předních světových výrobců čelních nakladačů, s jejichž vývojem a výrobou začala ve druhé polovině čtyřicátých let dvacátého století.

Související články

Témata
Avatar - hedvin
6. 9. 2015 12:12
Kabina
Kdo čekal konečně novou kabinu jako já, tak byl určitě zklamán. Ale podle informací od prodejce by mohly zetory mít od příštího roku nějakou inovovanou. Rám této pochází ještě z modelu 7341 super turbo a to už je asi 15 let. Navíc panel u volantu už vypadá taky zastarale. Chápu traktor je pracant a věk pro výměnu komponentů je vyšší než u aut. Přesto jsem doufal v novou kabinu na novém modelu a nestalo se. Jinak přeji zetoru s novým crystalem úspěch, jelikož vypadá jako dostatečná náhrada za dosluhující 160, 161 a 162.